НОВИНИ

У Донецьку поклали вінок з колючого дроту "катові українського народу" Леніну

Незважаючи на заборонне рішення суду в Донецьку 24 серпня пройшла святкова хода організацій, які об'єдналися в «Комітет опору диктатурі в Донецькій області».

Зокрема, учасники акції поклали вінок з колючого дроту під пам'ятник Леніну з табличною «Катові українського народу» і розпочали ходу.

Попереду ходи йшли чоловік і жінка в національних костюмах з кошиком жовто-блакитних кольорів. За ними молоді люди несли великий прапор України.

Учасники акції, багато з яких були у вишиванках і вінках, вигукували різні гасла: «Україна понад усе!», «Кому належить Україна? Українцям! Кому належить Донбас? Олігархам» (після цих слів почувся сміх в натовпі), «Банду геть!» , «Хама на парашу!».

Також вони тримали в руках плакати: «20 років тому Україна позбулася московської окупації», «Слава Україні!». Також вони співали українські пісні і гімн України.

Процесія пройшла по вулиці Артема від площі Леніна до пам'ятника Т. Шевченка біля будівлі Донецької облдержадміністрації.

Тут поклали квіти до пам'ятника Т. Шевченка, після чого представники Української Православної церкви Київського Патріархату, Української греко-католицької церкви, Української Автокефальної Православної церкви провели спільний молебень за Україну.

У натовпі можна було побачити державний прапор України, прапори партій "Фронт Змін", ОУН-УПА, ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", "Народного Руху України", "Громадянської позиції", "Партії захисників вітчизни". Замикали ходу правоохоронці, які стежили за громадським порядком.

Нагадаємо, перед початком заходу на площі імені Леніна представники виконавчої служби зачитали організаторам рішення суду про заборону проведення святкової ходи до Дня Незалежності.

Заступник голови Донецької облорганізації всеукраїнського товариства «Просвіта» Марія Олійник заявила, що рішення не є законним, оскільки, за її словами, може набрати чинності лише через 10 діб. Учасники акції, отримавши рішення суду, почали скандувати «Ганьба».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.