НОВИНИ

Замовника вбивства Політковської встановлено

Слідчий комітет Росії має в розпорядженні відомості про замовника вбивства Анни Політковської і клопоче про арешт підозрюваного в організації вбивства колишнього підполковника міліції Дмитра Павлюченкова, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на офіційного представника СКР Володимира Маркіна.

За його словами, СК РФ сьогодні має намір направити до суду клопотання про арешт Павлюченкова.

«Необхідно відмітити, що уся картина злочину була встановлена саме слідчим шляхом. Крім того, повинен сказати, що у слідства є відомості і про передбачуваного замовника злочину, проте, поки розголошувати цю інформацію слідство вважає передчасним», - підкреслив Маркін.

Він відмітив, що у рамках кримінальної справи про вбивство Анни Політковської Головним слідчим управлінням СК Росії затриманий підозрюваний в організації цього злочину колишній підполковник міліції Дмитро Павлюченков.

«Як встановлено слідством, Павлюченков за грошову винагороду отримав замовлення на організацію вбивства Політковської і створив злочинну групу, до якого увійшли троє братів Махмудових та інші особи», - сказав Маркін.

Потім Павлюченков, будучи в той момент начальником відділення 4 відділу оперативно-пошукового управління ГУВС Москви, що займається зовнішнім спостереженням, доручив своїм підлеглим спостереження за журналісткою з метою з'ясувати маршрути і час її щоденних пересувань містом.

«Пізніше Павлюченков придбав зброю, розробив план і визначив роль кожного із співучасників у підготовці і здійсненні вбивства, - сказав представник СК. - Отримана інформація і знаряддя вбивства Павлюченковим були передані безпосередньому виконавцеві Рустаму Махмудову і його посібникам, які за декілька діб до злочину забезпечували стеження за пересуваннями Анни Політковської».

Нагадаємо, журналіст і оглядач «Нової газети» Анна Політковська була застрелена 7 жовтня 2006 року в під'їзді свого будинку в Москві. 

Раніше присяжні виправдали трьох звинувачених у справі щодо вбивства Політковської, однак виправдувальний вирок був скасований військовою колегією Верховного суду, і матеріали справи повернули слідчій групі.

Як вважало слідство, колишній співробітник МВС Сергій Хаджікурбанов, який за два тижні до вбивства Політковської вийшов на свободу з Бутирської в'язниці, організував злочинну групу, до якої увійшли брати Махмудови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.