НОВИНИ

Данія вирішила долучитися до розвідки Північного Полюса

Данія буде проводити розвідку на Північному Полюсі, повідомляє La Liberation.

Данія представила «стратегію для Арктики» на наступні 10 років, підтвердивши, що до 2014 року країна налагодить дослідження морського дна Північного Полюсу. Відповідно до тексту стратегії, Данія, Гренландія та Фарерські острови разом розробили стратегію, яка передбачає проведення розвідки в трьох регіонах на північ від Гренландії, котрі, крім інших, охоплюють і Північний Полюс.

Нагадаємо, дослідження Американського інституту геофізики показало, що на Полярному колі може зберігатись біля 90 млрд барелів нафти та 30% нерозвіданих світових запасів газу.

Разом з тим, міністр закордонних справ Данії Лене Есперсон заявила, що «стратегія для Арктики 2011-2020 має ціллю забезпечення стійкого розвитку Арктики у відповідності зі збереженням  природи та зовнішнього середовища».

Проте, плани Данії щодо розробок на Північному полюсі втягують країну в протистояння з Росією, США, Канадою та Норвегією, які також мають інтереси в регіоні, та ставить на порядок денний питання  розмежування зон, які належать кожній країні. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.