НОВИНИ

Пукач був агентом КДБ?

Колишній начальник Департаменту кримінального розшуку МВС України генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач ще в 1982 році був завербований третім управлінням Комітету держбезпеки Української РСР.

Про це газеті «Сегодня» повідомив полковник міліції Олексій Т., колишній співробітник особливо секретного спецпідрозділу МВС (відомого як на все готові «орли Кравченка»).

Прізвище полковника міліції не називається з метою його безпеки. Як пише видання, зараз він знаходиться під слідством (і під арештом в Лук'янівському СІЗО) по іншій кримінальній справі, яка слухається Голосіївським райсудом Києва.

За словами полковника міліції, Пукач багато років був негласним агентом КДБ на прізвисько «Солдатов». Ще один оперативний псевдонім Пукача - «Тіхуша». Потім, коли Союз розвалився, і КДБ не стало, Пукач продовжував залишатися агентом СБУ, пише видання.

Полковник міліції надіслав листа до Генпрокуратури, у якому наполягає на допиті його у якості свідка у справі щодо вбивства журналіста Гонгадзе.

За словами адвоката Олега Мусієнка, полковник вважає, що замовників вбивства Гонгадзе треба шукати серед колишніх і діючих співробітників спецслужб, «докази цього, як він говорить, у нього також є».

«Одним з таких непрямих доказів є те, заявляє Т., що обвинувачений у вбивстві Гонгадзе екс-керівник міліцейської «наружки» Олексій Пукач тривалий час негласно працював на КДБ-СБУ і був їх позаштатним агентом», - зазначив Мусієнко.

За словами адвоката, у його підзахисного є ряд інших доказів, які могли б допомогти встановити істину у справі Гонгадзе.

Нагадаємо,  16 серпня суд почав заслуховувати обвинувальний висновок у кримінальній справі проти колишнього начальника департаменту зовнішньої розвідки МВС Олексія Пукача. За словами учасників процесу, обвинувальний висновок повністю засекречений.

Зазначимо, що 18 серпня Печерський районний суд виокремив зі справи Пукача матеріали, що стосуються колишнього глави МВС України Юрія Кравченка, і відправив їх на дорозслідування.

Досудове слідство раніше встановило, що Пукач, будучи посадовою особою, на виконання наказів і вказівок тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальну справу щодо яких розслідують в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив службові повноваження щодо журналістів Олексія Подольського та Георгія Гонгадзе і 17 вересня 2000 року убив останнього.