НОВИНИ

Павличку таки знайшли заміну в координації діаспори

Новим головою Української всесвітньої координаційної ради обрано Михайла Ратушного. Раніше він був заступником голови УВКР Дмитра Павличка.

Делагати від Східної та Західної діаспори кандидатом на посаду голови висунули Михайла Ратушного.

Четверта хвиля емігрантів своїм кандидатом зробила Мирославу Роздольську.

«Розумію, що не маю жодного шансу бути обраною головою, але задля демократичного вибору, якого я не побачила на форумі, я не буду знімати свою кандидатуру», - заявила Роздольська.

За Мирославу Роздольську проголосувало 31 делегат, за Михайла Ратушного - 176 голосів.

У залі прокоментували це обрання: «20-ий з'їзд КПСС - один до одного».

Ратушний у своїй промові зазначив:

«У перший день форуму звучало, що координаційна рада перетворилася на туристичне бюро, але ми повинні максимально їздити в діаспори й заставляти чиновників їздити в українські громади. Ми повинні їздити з цілими багажниками книжок і дисків, ми повинні примусити владу виділяти адекватну суму на те, щоб працювати із закорднонними українцями», - заявив новообраний голова.

Також він зазначив, що в цьому році МЗС було виділено на роботу із закордонними укранцями 100 тис грн.

«Це не є нормально. В тій же Польщі виділяється десятки мільйонів», - наголосив Ратушний.

Не оминув увагою і свої стосунки з владою:

«Я, як представник інтелігенції, поставив свій підпис разом з Андруховичем, Павличком, Мушкетиком та іншими за те, що арешт Тимошенко - несправедливий. Я маю свою політичну позицію і не знаю, хто розпускає ці політичні чутки».

Також він подякував усім учасникам і делегатам з'їзду: «Форум відбувся і показав, що закордонне українство є силою. Впевнений, що нас ніщо не зупинить».

Нагадаємо, що під час відкриття Форуму поет Іван Драч звинуватив керівництво координаційної ради в тому, що вони перетворили її на турбюро: «Годі кататися, треба працювати».

Як повідомлялося, голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрій Пальчуковський на брифінгу в Києві повідомив, що голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко, який не приховує свого негативного ставленням до діючої влади, буде усунутий з займаної посади та замінений на свого нинішнього заступника Михайла Ратушного, чия кандидатура підтримана та санкціонована Банковою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.