НОВИНИ

Павличка готуються усунути з посади головного по діаспорі

Голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Дмитро Павличко, який не приховує свого негативного ставленням до діючої влади, буде усунутий з займаної посади та замінений на свого нинішнього заступника Михайла Ратушного, чия кандидатура підтримана та санкціонована Банковою.

Про це на брифінгу в Києві повідомив Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрій Пальчуковський, повідомляє прес-служба руху «Спільна справа».

За його словами, Ратушному також обіцяна посада керівника нового держоргану – Комітету у справах закордонних українців, створення якого теж підтримане Адміністрацією Президента.

«З перших хвилин форуму було зрозуміло, що відбувається якась профанація у гірших традиціях «совка». Не здивуюсь, якщо з’ясується, що до його сценарію та режисури причетні Герман і Табачник. Відчувається тверда антиукраїнська рука, яка маніпулює усім зібранням», – зазначив Пальчуковський.

Він також зазначив, що Павличко вже фактично відсторонений від керування форумом і не впливає на прийняття значних рішень, оскільки «усім вже заправляє Ратушний, незважаючи на те, що є лише його заступником в УВКР».

«Ця влада, як і всі попердні, вміло скористалася такими відомими колаборантами як Ратушний, Мовчан, Заєць. Вони знову у президіях, знову слухняно виконують накази «згори» під псевдопатріотичну риторику. Це вкрай ганебно, коли таке поважне зібрання як Всесвітній форум українців готується прийняти цілком «беззубу» резолюцію, яка жодним чином не відображає реальної ситуації в Україні», – підкреслив Голова ДО «Українська Національна Рада».

Крім того, він додав, що деструктивна роль Ратушного з’ясувалася від початку, коли останній в різкій формі відмовив у присутності на форумі кільком послідовним опозиційним організаціям, зокрема, громадянському рухові «Спільна Справа» та представникам ВО «Тризуб».

Сам Ратушний відверто пояснив це тим, що очікується приїзд президента Віктора Януковича, якому буде неприємно бачити і чути людей, що добиваються його усунення від влади.

«Цензура на форумі носить системний характер. Було відмовлено у виступах мені особисто, а також ще десяткам делегатів та гостей, що прагнули говорити про реальне соціально-економічне становище в Україні, про утиски преси, про методичні порушення конституційних прав громадян на мирні зібрання та про розмах політичних репресій», – повідомив Пальчуковський.

Нагадаємо, учасники Всесвітнього форуму українців зустріли вигуками «Ганьба!», «Ганьба президенту Україну!» звернення глави держави Віктора Януковича до учасників зібрання, яке зачитував міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Форум проходить 19-21 серпня, у ньому беруть участь 300 делегатів з більш ніж 40 країн світу - 100 делегатів від східної діаспори, 100 - від західної і 100 делегатів з України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.