НОВИНИ

Нового прем’єра Криму можуть обрати у жовтні. Називають три кандидатури

Питання з прем’єром Криму буде закрите до жовтня. Про це у газеті «Дзеркало тижня. Україна» пише Валентина Самар.

Автор у своїй статті «Без Джарти» зазначає, що сьогодні в Сімферополі називають три ймовірні кандидатури на посаду прем’єра. Йдеться про «міністра МВС Анатолія Могильова (знає Крим і «дуаєн» макіївської сім’ї), губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка (кримчанин, і може просуватися Дмитром Фірташем, у якого тут під контролем уся «кримська хімія») та першого віце-прем’єра Криму Павла Бурлакова, який уже тривалий час виконує обов’язки глави уряду».

«Ще один варіант може спливти по лінії Бориса Колеснікова, - після Євро-2012 він має намір реалізувати великий проект у Західному Криму, але прізвища поки що не звучать», - пише Валентина Самар.

Автор зазначає, що за кілька днів до смерті Василя Джарти президент відвідував його в «Гліцинії», причому разом із Могильовим. Після смерті Джарти президент розмовляв із Могильовим і Бурлаковим, проте, за інформацією видання, «йшлося тільки про оргмоменти, пов’язані з похоронами».

«І все ж є підстави говорити, що з названих кандидатів найбільші шанси сьогодні саме у Бурлакова», - стверджує Самар.

Вона пише, що «Бурлаков був не просто в.о. або вірною багатолітньою правою рукою Василя Джарти, сильним орговиком тощо. Він був справжнім дублером прем’єра, і так би вирішив сам Джарти».

«До речі, був час, коли Бурлакову пропонували губернаторську посаду, однак він відмовився, залишившись у команді кримського прем’єра. На його користь - і наближення парламентської кампанії, для якої кадрові потрясіння в одному з базових для ПРУ регіонів навряд чи будуть доречні», - йдеться у статті.

Натомість у Могильова «найближчим часом передбачається багато важливих турбот на ввіреному йому посту». За інформацією видання, «закритим дорученням президент розпорядився грунтовно зміцнити, скажемо так, боєготовність МВС і СБУ».

Щодо Присяжнюка, то його кандидатуру називають однією із трьох губернаторів – претендентів на відставку вже у вересні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Автономної республіки Крим Василь Джарти помер в ніч на середу, 17 серпня. Окрім вищезазначених осіб, претендентами на пост прем’єра Криму також називали главу  Севастопольської міськадміністрації Володимира Яцубу та заступника секретаря РНБО Нестора Шуфрича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.