НОВИНИ

В УПЦ МП заявили, що за Януковича "видавлювання" російської мови посилилося

Глава прес-служби Української православної церкви Василь Анісімов констатував загострення проблеми російської мови за нинішньої влади України. Про це він заявив інтерв'ю сайту "Радонеж", повідомляє "Інтерфакс-Релігія".

"Сьогодні видавлювання російської мови триває. Зустрів недавно одного підприємця, він каже, що цілий день якісь платіжки перекладав на українську. Раніше можна було і російською, а тепер - не можна", - заявив Анісімов.

Він повідомив, що цієї весни на філософському факультеті Київського університету проходила конференція, присвячена спадщині киянина, російського богослова і філософа отця Сергія Булгакова. Всі без винятку доповіді були українською.

"Виявляється, раніше, при Ющенку, можна було і російською, а тепер - не можна. Питаю, чому не можна, може, Конституція забороняє? Конституція не забороняє, але от є якесь розпорядження, і з цим "тепер строго". Так що, незважаючи на всі запевнення Януковича, Азарова, Табачника, російську мову видавлювали і продовжують видавлювати", - заявив Анісімов.

Між тим нагадаємо, що  в серпні Луганський окружний адміністративний суд визнав правомірним офіційне використання російської мови на території області.

Крім того, раніше рішення щодо надання російській мові статусу регіонального ухвалила місцева влада в Криму, Запоріжжі, Одесі і Донецьку.

Зазначимо також, що ще у березні начальник главку освіти Віра Горюнова заявила, що до початку нового навчального року в Києві не буде жодного району без російськомовного класу в школі або групи в дитсадку.

А в Одесі в липні міська рада дозволила 78 школам і 120 дошкільним закладам вести навчання українською і російською мовами.

Нещодавно Львівська облрада надіслала президенту Віктору Януковичу листа, у якому попросила його вплинути на низку чиновників, які відмовляються розмовляти українською мовою. На думку авторів звернення, у такий спосіб порушується Конституція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.