НОВИНИ

Чоловіка Бурджанадзе заочно засудили до 5,5 років

Суд у Тбілісі засудив заочно чоловіка однієї з лідерів опозиції Ніно Бурджанадзе до 5,5 років ув'язнення. Бадрі Біцадзе звинувачувався в організації нападів на поліцейських під час акцій протесту у Тбілісі в ніч на 26 травня.

Захист Біцадзе, місцезнаходження якого невідоме, звинувачення заперечує. Протягом місяця цей вирок буде оскаржено в апеляційному суді.

«Бадрі Біцадзе звинувачувався в організації опору співробітникові поліції з метою перешкоджання охороні громадського порядку, а також з метою припинення зміни діяльності правоохоронця, скоєному групою насильно і під загрозою насильства», - йдеться у офіційній заяві суду.

Згідно з матеріалами справи, за ініціативою Бадрі Біцадзе було сформоване напіввоєнізоване громадське угруповання при Народних Зборах «Ті, що присягнули».

У травні 2011 року Біцадзе зустрівся з генералом Гією Учава і в ході акцій протесту, організованих Народними Зборами, доручив за допомогою сильних фізично учасників угруповання, озброєних кийками, а також іншими предметами, здійснити напади на співробітників поліції, що повинно було перерости в масштабні фізичні протистояння.

«Оцінюючи докази і на основі спільного аналізу, Тбіліський міський суд визнав Бадрі Біцадзе винним у пред'явленому обвинуваченні і в якості міри покарання обрав для нього позбавлення волі терміном 5 років і 6 місяців», - заявила спікер-суддя Ека Арешидзе.

За словами судді Тбіліського міського суду Дали Метревелі, виконання вироку почнеться з моменту затримання екс-шефа прикордонної поліції Грузії Бадрі Біцадзе або його явки в правоохоронні органи Грузії.

Місце знаходження Біцадзе наразі невідоме. Після травневих подій він залишив Грузію. Бурджанадзе стверджує, що не знає, де він.

Нагадаємо, 21 травня частина опозиції Грузії на чолі з організацією Народні Збори дала президенту Михайлу Саакашвілі три дні на те, щоб прийняти рішення про відхід у відставку.

22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії. У той же день відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

На початку серпня Тбіліський міський суд засудив до різних термінів ув'язнення п'ятьох затриманих, у зв'язку з фактами загибелі і нанесення шкоди здоров'ю людей в ніч розгону акції протесту на проспекті Руставелі 26 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.