НОВИНИ

У Києві відкривається музей української вишивки

Музей української вишивки відкриє свої двері на Яблучний спас. Відвідувачі уперше побачать вишиті роботи Тетяни Протчевої, зокрема ікони, які світяться, та картини, що вводять в оману зір.

Майстриня усе своє життя присвятила вишиванню. Вперше голку до рук вона взяла у сім років. З того часу жінка опанувала не одну техніку.

За всі роки свого захоплення у вишивальниці назбиралася не одна сотня робіт. Цього вистачило на цілий музей.

Серед авторських робіт - вишиванки, картини, краватки та аксесуари.

Крім того, майстриня ще виготовляє головоломки та полотна, які світяться.

Утім, родзинка мисткині - ікони. Виконані вони лише на домотканому полотні, прикрашені коштовним камінням, розшиті спеціальною ниткою. Біблійну тематику майстриня наважилася відтворювати лише п'ять років тому.

«Коли я вишиваю ікони – це такий стан душі, який дуже важко передати. Це таке задоволення. Особливо коли закінчуєш вишивати образ», - розповіла Протчева.

З культурою української вишивки вже ознайомились громадяни Японії, Китаю та Ізраїлю.

Кияни помилуватися роботами зможуть сьогодні, 19 серпня, на відкритті Музею української вишивки.

Нагадаємо, у травні в Музеї гетьманства у Києві проводилася персональна виставка вишивки заслуженого майстра народної творчості України Дмитра Пожоджука.

На виставці представлена лише невелика частина величезного доробку митця, бо невеликий зал не в силі вмістити всі його витвори. У колекції майстра понад 150 сорочок, безліч рушників, ясиків, серветок, картин і портретів, а також величезна колекція унікальних писанок.

Дмитро Пожоджук збирає і відтворює старі, призабуті і майже втрачені узори. У його колекції — вишивки Молдови, Болгарії, Білорусі, Росії, Литви, Балкан і звісно України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.