НОВИНИ

У Кореї колективий позов на виробника смартфонів подали 27 тисяч користувачів

Користувачі смартфонів iPhone з Південної Кореї подали до окружного суду в місті Чханвон колективний позов проти компанії Apple. Про це повідомляє Associated Press. Позивачі стверджують, що смартфони незаконно фіксували дані про їх пересування.

Нині до позову приєдналися 26691 людина. В майбутньому кількість позивачів може зрости ще на 921 людину - це неповнолітні користувачі iPhone, які для участі в тяжбі повинні заручитися згодою батьків. Розгляд за позовом почнеться в жовтні-листопаді 2011 року.

Користувачі iPhone наполягають на виплаті їм компенсації за вторгнення в приватне життя у розмірі одного мільйона вон на людину. Загальна сума запрошеного відшкодування складає 27,6 мільярдів вон.

Відомо, що одним з юристів, які представлятимуть інтереси позивачів в суді, буде Кім Хен-сук (Kim Hyung - suk). У липні йому вдалося відсудити у Apple мільйон вон за "стеження" в iPhone по індивідуальному позову.

Під "стеженням" в iPhone розуміється функція збору апаратом даних про стільникові вишки і мережі Wi - Fi у своєму оточенні. Ці дані, за запевненням Apple, використовуються в цілях геолокації. Навесні 2011 року було встановлено, що інформація про вишки і хотспотах зберігається в пам'яті iPhone в незахищеному виді і по ній можна відновити картину переміщень користувача за останній рік і більше.

На початку травня Apple внесла зміни в роботу функції. Користувачам було дозволено відключати збір даних, а смартфону дозволили зберігати інформацію тільки за останні сім днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.