НОВИНИ

Раді пропонують заборонити місцевій владі обмежувати українську мову

Народний депутат України (фракція НУ-НС) В'ячеслав Кириленко пропонує заборонити звуження сфери застосування української мови шляхом недопущення ухвалення місцевою владою рішень про порядок використання мов. Проект закону "Про заборону звуження сфери використання української мови" зареєстрований у Верховній Раді в середу і оприлюднений на сайті ВР.

"Законопроект встановлює право на вільне використання української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України, забороняє будь-які обмеження такого застосування. В той же час законопроект не обмежує і не нормує використання в Україні інших мов", - мовиться в записці пояснення.

Відповідно до законопроекту, не допускається ухвалення органами влади, посадовими і службовими особами рішень, здійснення дій або бездіяльність, направлені на звуження сфери використання української мови або на обмеження права вільного використання української мови.

Крім того, даний документ передбачає заборону на обмеження використання української мови на підприємствах, в установах і організаціях.

Мета законопроекту - "захистити українську мову як державну мову в Україні і рідну мову більшості громадян України, гарантувати право кожного громадянина України вільно використовувати українську мову на всій території України у всіх областях громадського життя, не допустити звуження області використання української мови".

Нагадаємо, в серпні Луганський окружний адміністративний суд визнав правомірним офіційне використання російської мови на території області.

Крім того, раніше рішення щодо надання російській мові статусу регіонального ухвалила місцева влада в Криму, Запоріжжі, Одесі і Донецьку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.