НОВИНИ

Суд вирішив залучити до справи Тимошенко контракти Нафтогазу та Газпрому за 6 років

Печерський суд Києва вирішив витребувати для залучення до матеріалів справи оригінали газових контрактів між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" на поставку газу, які були укладені між 2002 і 2008 роками. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Таким чином, суд частково задовольнив клопотання колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про витребування доказів у справі.

Суд також ухвалив витребувати лист генерального прокурора Віктора Пшонки голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну, в якому, за словами Тимошенко, «викладена позиція, яка підтримує позицію захисту, тобто записано, що директиви прем’єр-міністра не можуть вважатися директивами Кабінету міністрів».

Водночас суд відмовився витребувати контракти між "Нафтогазом" і  "Укртрансгазом" про закупівлю технічного газу в 2008-2009 роках, необхідного для транзиту російського газу.

У свою чергу захисник екс-прем’єра Юрій Сухов зазначив, що вкрай дивним виглядає факт створення обвинувального висновку за відсутності окремих документів, які прямо стосуються справи.

"Я не розумію, на чому ґрунтується обвинувачення, якщо в матеріалах справи немає договору НАК "Нафтогазу" з "Укртрансгазом" на постачання чи купівлю технічного газу. Не розумію, бо це частина обвинувачення, що в результаті купівлі такого газу за якоюсь певною ціною нібито було завдано шкоду. Як можна будувати обвинувачення, не бачачи документів?" - висловив здивування адвокат.

Також суд відмовився залучити низку інших документів до матеріалів справи шляхом витребування у відповідних органів. Серед них - зокрема, аудит компанії Ernst&Young діяльності НАК "Нафтогаз України" за 2009 рік.

"Аудит, зроблений Ernst&Young, який визначає умови і результати роботи НАК "Нафтогазу", зокрема, за 2009 рік, - цей аудит визначає результати збитковості або не збитковості компанії. Не апелювати результатом цього звіту неможливо. Тоді на чому будується обвинувачення?", - сказав Сухов.

Нагадаємо, у судовому засіданні з розгляду кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко оголошена перерва до 14.00 18 серпня.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.