НОВИНИ

Путін обіцяє знизити ціни на газ для Білорусі

Прем`єр-міністр РФ Владімір Путін обіцяє, що з 2012 року Росія введе для Білорусі знижуючий «інтеграційний» коефіцієнт при визначенні ціни на газ. Про це він сказав сьогодні на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром Білорусі Михайлом М’ясниковичем у Москві.

«Можу вас поінформувати: у Росії ухвалене рішення з наступного року, з 2012 року, ввести у газову формулу при визначенні ціни для Білорусі так званий інтеграційний знижуючий коефіцієнт», - сказав Путін.

Він зазначив, що рівень цього коефіцієнта належить визначити у ході переговорів суб`єктів господарювання.

«Виходимо з того, що ми в рамках інтеграційних об`єднань повинні вийти на умови рівної конкуренції для всіх учасників економічної діяльності, і енергетика тут відіграє не останню роль», - додав він.

Російський прем`єр розраховує, що введення знижуючого коефіцієнта буде синхронізоване з придбанням "Газпромом" решти 50% у "Белтрансгазі".

У свою чергу, М’ясникович висловив сподівання, що цей коефіцієнт буде менший від одиниці.

Нагадаємо, сьогодні, 15 серпня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що розвиток співпраці Росії і України в газовій сфері міг би будуватися за тією ж моделлю, що і з Білоруссю.

Як відомо, нещодавно прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що укладені Юлією Тимошенко 2009 року газові контракти  з Росією є нерівноправними і підривають основи довгострокового співробітництва між країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.