НОВИНИ

В Україні пропонують узаконити Skype для досудового слідства

Положення проекту нового КПК передбачають можливість проведення досудового розслідування дистанційно, з використанням відеоконференції (Skype). Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Ураїна», пише екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

«Новаторськими є положення нового КПК, що передбачають можливість проведення досудового розслідування дистанційно, з використанням сучасних телекомунікаційних можливостей, наприклад відеоконференції (Skype) Необов’язковість записувати все до протоколу у тих випадках, коли допит фіксується з допомогою технічних засобів, з практичного погляду, також заощадить багато часу та ресурсів для органів розслідування», - вважає Оніщук.

На його думку, значно розшириться арсенал слідчих дій завдяки запровадженню категорії негласних слідчих (розшукових) дій, таких як аудіо- і відео контроль місця, спостереження за особою, обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи.

«Надання слідчому права на проведення таких негласних слідчих дій сприятиме вирішенню одвічної проблеми професійних відносин слідчих та оперативних співробітників, яка існує в рамках чинного кримінального провадження», - зазначив екс-міністр юстиції.

Як повідомлялось, проект нового Кримінально процесуального кодексу України планується внести на розгляд до Верховної Ради нинішнього року.

Зараз проект готують до передачі на експертизу Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Нагадаємо, президент Віктор Янукович сподівається на те, що Верховна Рада прийме новий КПК до кінця 2011 року. За словами, проект нової редакції КПК передбачає право обвинувачуваного у скоєнні особливо тяжкого злочину скористатися судом присяжних.

1 червня Верховна Рада відмовилася ввести суд присяжних.

Водночас міністр юстиції Олександр Лавринович вважає проблематичними перспективи запровадження в Україні інституту суду присяжних.

Експерти стверджують, що документ нічого не змінить, а кримінальний процес фактично залежатиме від політсил, що перебуватимуть при владі.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.