НОВИНИ

Експерти зі співробітництва з ЄС попередили Януковича про наслідки від арешту Тимошенко

Фахівці з питань європейської інтеграції заявляють, що події, пов`язані з судом і взяттям під варту екс-прем’єра Юлії Тимошенко, негативно вплинуть на переговорний процес з ЄС та на реалізацію визначених Україною зовнішньополітичних пріоритетів.

Про це учасники Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС заявили у Відритому листі до Президента України Віктора Януковича.

Зокрема, в листі зазначено, що «сигнали, отримані від міжнародних інституцій та країн-членів ЄС, недвозначно свідчать про те, що політично вмотивований суд над лідерами опозиції може стати тією "червоною лінією", перетнувши яку, неможливо сподіватися на реалізацію амбітних планів України в європейському напрямку.

Експерти вважають, «що новий виток політичного конфлікту на тлі другої хвилі глобальної економічної кризи, що піднімається і навряд чи омине Україну, згодом може перерости у нове суспільне протистояння чи пряме протиборство влади з власним народом».

Автори листа закликали Президента повернути Україну на європейський шлях розвитку, щоб проєвропейська риторика влади не розходилася з реальними діями, а внутрішньополітичні конфлікти вирішувалися у спосіб, який би не ставив під сумнів щирість європейських прагнень України та розуміння владою базових демократичних цінностей.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко визнав, «що процес проти Тимошенко ускладнює переговорний процес» України з ЄС про зону вільної торгівлі.

Між тим в адміністрації президента України вважають, що арешт Тимошенко «не вплине на динаміку просування переговорів» з ЄС. Про це заявила у переддень візиту Тігіпка до Берліна перший заступник глави адміністрації Ірина Акімова в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.