НОВИНИ

Польща вибачилась перед опозиціонерами Білорусі за допомогу Лукашенку

Польща вибачилася за видачу владі Білорусі банківських даних щодо деяких білоруських опозиціонерів.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сьогодні написав у своєму Twitter, що цей крок був помилкою. Він також повідомив, що Генеральна прокуратура Польщі видала дані попри рекомендацію МЗС не задовольняти відповідний інформаційний запит Білорусі.

Опозиційні активісти у Білорусі вважають, що видана інформація сприяла арешту керівника правозахисного центру «Весна» Алєся Бєляцкого. Його затримали раніше цього місяця за обвинуваченням в ухиленні від сплати податків. 

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури Польщі, головний прокурор країни вже розпочав службове розслідування, щоб встановити, хто винен у видачі рахунків Беляцького.

Раніше стало відомо, що таку саму інформацію про банківські рахунки Алеся Беляцького видала владі Білорусі в рамках правової допомоги й Литва.

Нагадаємо, у Білорусі арештували голову незареєстрованого правозахисного центра «Весна» Алєся Бєляцкого. Його звинувачують у несплаті податків близько $30 тисяч, за що йому загрожує до 7 років ув’язнення. Підставою для кримінальної справи проти нього стала видача Литвою його рахунків та інших опозиціонерів білоруським слідчим органам.