НОВИНИ

Британський прем’єр пропонує виселяти учасників безладів з муніципальних квартир

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон виступив на надзвичайній сесії парламенту, де розповів, які додаткові заходи вживатиме уряд у зв'язку з недавніми заворушеннями в Лондоні, Бірмінгемі, Манчестері, Ліверпулі та інших англійських містах, що супроводжувалися підпалами і мародерством.

Прем'єр запропонував цілий перелік заходів, які можуть бути прийняті після заворушень. Зокрема, місцеві ради отримають більше прав по виселенню мешканців з муніципальних квартир, підкреслив Кемерон.

Ця, на перший погляд, радикальна міра може отримати широку підтримку в суспільстві. Понад 100 тисяч британців підписали онлайн-петицію з проханням позбавити соціальних виплат всіх, кого засуджено за участь у заворушеннях.

Кемерон підкреслив, що родини, які залишилися без даху над головою, і люди, що втратили свій бізнес в результаті підпалів, отримають грошові виплати, навіть якщо вони не були застраховані.

Так, 10 млн фунтів виділяється урядом місцевим радам на те, щоб вони зробили свої райони більш "благополучними, чистими і безпечними". Ще 20 млн фунтів буде перераховано тим приватним закладам, які постраждали в результаті заворушень.

Серед інших заходів, які пропонує прем'єр-міністр: вивчити питання про позбавлення людей можливості спілкуватися за допомогою соціальних мереж, якщо у влади будуть підозри, що "вони планують акти насильства, безлади і правопорушення";

введення комендантської години або можливість для поліції застосовувати спецзасоби для розсіювання натовпу, вимагати від підозрюваних у скоєнні правопорушення ходити з відкритими обличчями, а також дозволити судам застосовувати більш суворі покарання за порушення громадського порядку.

Звертаючись власне до причин заворушень прем'єр-міністр зазначив: "Мова йде не про бідність, а про певну культуру поведінки, де панує насильство. Але пояснити - ще не означає пробачити".

"Ми здійснимо всі заходи, щоб відновити наше роздроблене суспільство", - пообіцяв Кемерон, який раніше визнав, що події останніх чотирьох днів продемонстрували, що в британському суспільстві існують "осередки хвороби".

Поліція вже затримала понад 1300 осіб у різних містах Англії, 374 з них вже пред'явлені звинувачення. Три людини звинувачуються у використанні мережі Facebook у злочинних цілях.

Нагадаємо, поліцейські Скотланд-ярда були відкликані з відпусток і їх присутність на вулицях зросла з 6 тисяч до майже 16 тисяч. Це число залишиться незмінним до кінця тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.