НОВИНИ

Янукович спробував пояснити чеському президенту специфіку українського правосуддя

Президент Віктор Янукович запевняє, що не втручатиметься у діяльність жодних українських судів. Про це він написав у листі-відповіді президентові Чеської Республіки Вацлаву Клаусу, повідомляє прес-служба глави держави.

«Судова система України є незалежною та неупередженою у своїй діяльності, керується виключно Конституцією та законами України. Я не можу і не буду втручатися в роботу українських судів. Якщо я це зроблю, проблеми будуть більш значущими. Політичне і будь-яке інше втручання у діяльність суду вважаю неприпустимим», — йдеться у листі Януковича.

Янукович також запевняє, що жоден із нинішніх судових процесів в Україні не є політично мотивованим: «Жодний з нинішніх судових процесів за участю колишніх державних службовців не є і не може бути політично мотивованим. Як гарант Конституції України я відповідаю за це особисто. І я переконаний: для кожного громадянина України сьогодні важливим є те, що усі громадяни рівні перед законом, а суд як незалежна гілка влади може винести справедливий вирок».

«Хочу запевнити Вас, що моя діяльність як Президента України та діяльність виконавчої влади нашої держави спрямовані на ствердження в Україні норм і принципів, якими керується європейське співтовариство: верховенство права, захист прав і свобод людини, розвиток демократії», – наголошує Янукович.

Нагадаємо, Президент Чеської Республіки Вацлав Клаус в листі, направленому президенту України Віктору Януковичу, просив запевнень в тому, що у процесі над колишнім прем'єром Юлії Тимошенко відсутній політичний підтекст.

 5 серпня суд заарештував Тимошенко. Після цього США, Канада, Польща, Німеччина, Великобританія, Франція та Європейський Союз висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням, а Росія - зазначила, що судовий розгляд щодо Тимошенко має бути справедливим і неупередженим.

Стурбованість арештом Тимошенко висловили також представники ОБСЄ, а також міжнародна неурядова організація Freedom House і Європейська народна партія.

Партія «Батьківщина» розпочала безстрокову акцію протесту проти арешту Юлії Тимошенко й закликала киян, мешканців інших областей України протягом кожного дня долучатися до мирного мітингу під стінами Печерського районного суду на Хрещатику

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.