НОВИНИ

Турчинов: на переговорах із Росією 2009 року через нестачу запасів газу рахунок йшов на години

Колишній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявляє, що у разі непідписання екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко газових угод 19 січня 2009 року в Україні могла б статися техногенна катастрофа через роботу газотранспортної системи у реверсному режимі. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини».

«Той, хто розповідає, що ми пару місяців могли вести дискусії – неосвічена людина, або є неправдиві покази. Вона (ГТС) і день не могла протриматися. Там на години йшов рахунок», - заявив Турчинов сьогодні у судовому засіданні.

Він повідомив суду, що у результаті обмеження поставок газу для української промисловості Україна почала нести збитки.

«Спочатку відключили хімічну промисловість, щоб підтримати тиск у ГТС, і вже планували відключити металургійну», - розповів він.

Турчинов пояснив, що від газопостачання почали відключати промисловість, щоб забезпечити теплопостачання населення.

За його словами, підписання газових угод врятувало Україну. .турчинов зазначив, що в результаті проведених Тимошенко переговорів удалося досягти ціни для України на газ у розмірі близько 232 долара за 1 тис куб м газу.

Нагадаємо, сьогодні в суді Турчинов також заявив, що серед учасників засідання Кабінету Міністрів 19 січня 2009 року не було жодного супротивника укладення газових угод з Росією на умовах, яких досягла Тимошенко з урядом Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.