НОВИНИ

Влада Литви засуджує арешт білоруського правозахисника

Президент Литви, МЗС та Мін’юст публічно засудили арешт у Білорусі керівника правозахисного центру «Весна» і віце-президента Міжнародної федерації прав людини Алєся Бєляцкого.

Мін’юст Литви пояснює, що воно діяло згідно з двосторонньою угодою про юридичну допомогу, не знало, хто такий Бєляцкий і не думало, що ця інформація призведе до його арешту.

Окрім цього, у Вільнюсі зізналися, що видали Мінську інформацію про рахунки 400 білорусів, на яких були запити з Мінська. У самій Литві спалахнув скандал. Багато литовських політиків засудили цей крок Мін’юсту, який, фактично, пішов на співпрацю з режимом Лукашенка, вони вимагають відставки міністра. Із цієї нагоди зібрався на позачергове засідання комітет з міжнародних питань Сейму Литви.

Мін’юст Литви відмовився від подальшого співробітництва з Білоруссю в рамках двосторонніх угод та закликав не використовувати передану ним інформацію для політичних репресій.

Нагадаємо, у Білорусі арештували голову незареєстрованого правозахисного центра «Весна» Алєся Бєляцкого. Його звинувачують у несплаті податків близько $30 тисяч, за що йому загрожує до 7 років ув’язнення. Підставою для кримінальної справи проти нього стала видача Литвою його рахунків та інших опозиціонерів білоруським слідчим органам.

Алєсь Бєляцкий був дисидентом ще з радянських часів, брав участь у створенні першої опозиційної партії – Білоруського народного фронту, із 1997 року він очолив правозахисний центр «Вясна», який влада невдовзі закрила. Останній час центр діє нелегально, але ефективно, зокрема він допоміг багатьом потерпілим під час нової хвилі репресій у Білорусі, яка почалася після недемократичних виборів президента 2010 року.

Бєляцкий заявляв, що це не що інше, як політичне переслідування, помста за його активність, що ці гроші під контролем спонсорів він витратив на правозахисну діяльність і вони зовсім не були його доходами.