НОВИНИ

Президент Чехії просить у Януковича запевнень, що у справі Тимошенко нема політики

Президент Чеської Республіки Вацлав Клаус в листі, направленому президенту України Віктору Януковичу, просить запевнень в тому, що у процесі над колишнім прем'єром Юлії Тимошенко відсутній політичний підтекст.

Президент Чехії підкреслив, що у нього немає причин не довіряти українській юстиції і ставити під сумнів незалежність суду. "Я хотів би, проте, бути впевненим, що у випадку Юлії Тимошенко не йде мова про політичний процес, і що під час нього не вирішуватимуться особисті та політичні розбіжності, які існують в нетрях української політичної сцени", - підкреслив у своєму листі Вацлав Клаус.

Нагадаємо, 5 серпня суд заарештував Тимошенко. Після цього США, Канада, Польща, Німеччина, Великобританія, Франція та Європейський Союз висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням, а Росія - зазначила, що судовий розгляд щодо Тимошенко має бути справедливим і неупередженим.

Стурбованість арештом Тимошенко висловили також представники ОБСЄ, а також міжнародна неурядова організація Freedom House і Європейська народна партія.

Партія «Батьківщина» розпочала безстрокову акцію протесту проти арешту Юлії Тимошенко й закликала киян, мешканців інших областей України протягом кожного дня долучатися до мирного мітингу під стінами Печерського районного суду на Хрещатику

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.