НОВИНИ

Арешт Тимошенко оскаржать у Європейському суді

Адвокати Юлії Тимошенко готують доповнення до скарги у Страсбурзький суд, що пов’язані з порушеннями прав під час арешту колишнього прем’єр-міністра. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода співголова Харківської правозахисної групи Аркадій Бущенко, який представляє інтереси лідера БЮТ у Страсбурзькому суді.

Як відомо, сам позов, у якому Тимошенко обґрунтовує, за її твердженням незаконність порушення Генеральною прокуратурою України проти неї кримінальних справ, вона відправила до Європейського суду з прав людини ще 21 червня. Наразі скарга на стадії розгляду.

За словами Бущенка, доки ця справа не перейшла до стадії комунікації, ще можна додавати нові факти порушень прав, що виникають під час судового процесу.

«Взяття під варту Юлії Тимошенко, на мій погляд, абсолютно суперечить статті п’ятій європейської конвенції. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що право на свободу є понад усе, і лише у виключних випадках за законом людина може бути взята під варту. У випадку з Тимошенко всі аргументи, які навів суд у своєму рішенні про застосування запобіжного заходу, суперечать європейській конвенції, а отже суд ухвалив рішення про ув’язнення Юлії Тимошенко на незаконних підставах», – пояснює правозахисник Аркадій Бущенко.

Він заявив, що усі порушення Печерського суду фіксують захисники Тимошенко.

«Щодня ми фіксуємо порушення. Але ми поки не надаємо скаргу щодо цих порушень до Європейського суду, бо ще не вичерпані усі національні засоби захисту, а без цього нашу скаргу не розглядатимуть у суді з прав людини. Я не бачу способу вирішення цієї конфліктної ситуації окрім як відсторонити від справи суддю і призначити нового, а вже потім розпочати судові слухання з самого початку, іншого варіанту виправлення порушень я не бачу», – зазначає Бущенко.

На його думку, враховуючи практику Європейського суду, справа Тимошенко розглядатиметься у прискореному порядку, тим паче після останніх подій щодо її затримання і взяття під варту.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва провів 20 засідань у справі Юлії Тимошенко.  5 серпня, коли суд виніс рішення про арешт Юлії Тимошенко, мали місце досить жорсткі сутички між прибічниками екс-прем'єра та правоохорорнцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.