НОВИНИ

Танюк відхрестився від листа інтелігенції до Януковича

Режисер театру і кіно Лесь Танюк заявив, що не підписував листа інтелігенції до президента Віктора Януковича. Про це йдеться в його заяві.

«Вважаю за необхідне заявити, що зміст і тон цієї витриманої у лакейському стилі петиції до царя-батюшки мені чужі і суперечать моїм моральним принципам», - заявив він.

«Я згодний з тим, що боротьбу з корупцією в Україні слід провадити найактивніше (згадаймо нереалізоване Чорноволове «Бандитам – тюрми!»), але не на словах і обіцянках-цяцянках, а реально», - наголосив Танюк.

«Стосовно ж конкретного листа, то мого підпису під ним нема і не могло бути. Мені зателефонували і спитали, чи не взяв би я участь у підписанні групового листа на захист Сергія Квіта та Ольги Богомолець», - повідомив Танюк.

«Я, який завжди підписував правозахисні листи до Брежнєва, Косигіна, Щербицького, Горбачова та в найвищі міжнародні організації на захист демократії й оборону репресованих, - відповів згодою, але сказав, що мені потрібен текст листа. Більше до мене ніхто не телефонував», - зазначив він.

Танюк обурений появою його прізвища під текстом, який, «компрометує будь-яку порядну людину, людину честі».

Нагадаємо, у ЗМІ виник ажіотаж з приводу листа української інтелігенції до Віктора Януковича з підтримкою в боротьбі з корупційною системою.

Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт, який також значився підписантом під документом, заявив Тижню, що йому не надали повну версію цього листа.

Під час телефонної розмови з лікарем Ольгою Богомолець кореспонденту Тижня не вдалося з’ясувати, чи була вона ініціатором листа від імені української інтелігенції.

Пізніше Богомолець надіслала Тижню листи, адресовані президенту Віктору Януковичу. Втім, у них йшлося про проблему незаконної забудови Олександрівської лікарні, а також розбійний напад на Музей домашньої ікони в м. Радомишль (Житомирська область).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.