НОВИНИ

МЗС Великої Британії та Канади висловили стурбованість арештом Тимошенко

Міністерство закордонних справ Великобританії стурбоване у зв'язку з арештом екс-прем'єра Юлії Тимошенко і закликає Україну дотримуватися всіх правових норм щодо неї.

"Я був дуже стурбований ситуацією із затриманням українського опозиційного політика Юлії Тимошенко 5 серпня", - зазначив заступник глави МЗС Великої Британії Алістер Берт.

У МЗС підкреслили, що Велика Британія разом з ЄС та міжнародними партнерами, буде продовжувати стежити за судовим процесом над Тимошенко, а також над справами проти ряду колишніх міністрів її уряду і посадових осіб.

"Я закликаю українську владу дотримуватися найвищих демократичних стандартів, в тому числі що стосуються дотримання прав людини, закону і забезпечення незалежного, прозорого і справедливого судового процесу. Вони - передумови для більш близької інтеграції України з Євросоюзом", - заявив заступник глави МЗС Великої Британії.

Крім того, стурбованість арештом Тимошенко також висловило Міністерство закордонних справ Канади.

"Канада стурбована очевидними політичними переслідуваннями, а зараз і арештом Юлії Тимошенко", - сказано в коментарі глави МЗС Канади Джона Берда (John Russell Baird), опублікованому на сайті відомства.

За словами глави канадського МЗС, поява політичного впливу на судові процеси підриває верховенство закону.

"Канада закликає Український уряд посилити судову незалежність і продовжить направляти зусилля на побудову мирного, демократичного і забезпеченого суспільства в Україну", - зазначив Джон Берд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.