НОВИНИ

Посла Франції відкликають з України за оцінку суду над Тимошенко?

Посол Французької Республіки в Україні Жак Фор незабаром залишить свою посаду. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерело в дипломатичному корпусі, акредитованому в Києві.

До Києва вже надісланий запит на агреман для його наступника. Серед можливих причин такого рішення джерела в дипломатичних колах називають невдоволення офіційного Парижу тим, що Фор нещодавно дозволив собі публічні оцінки судового процесу над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, що викликало невдоволення в українському зовнішньополітичному відомстві.

«Традиційно посли у Франції, в якій за останні роки також відбувалась низка гучних процесів над колишніми високопосадовцями уникають заяв, які можна було би розцінити, як втручання у внутрішні справи. Демонстративна виваженість в тих питаннях, які напряму не шкодять національним інтересам Франції є класичною лінією французької дипломатії. Очевидно, Жак Фор дозволив собі більше, ніж вважають прийнятним в Парижі», - повідомив агентству співрозмовник в дипломатичних колах.

Нагадаємо, прес-служба «Батьківщини» повідомила, що, за словами Надзвичайного та Повноважного посла Франції в Україні Жака Фора, процес над Юлією Тимошенко «знаходиться дуже далеко від права, але знаходиться дуже близько до політики».

При цьому французький посол був обурений тим, що його недипломатичні висловлювання, які він дозволив собі на закритому експертному заході були широко розповсюджені прес-службою БЮТ, яка таким чином зробила йому ведмежу послугу.

У БЮТ пояснили, що захід, у якому брав участь посол Франції був публічним.

Нагадаємо, Жак Фор був призначений послом у Києві з серпня 2008 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.