НОВИНИ

У Грузії за смерть одного поліцейського засудили п’ятьох людей з оточення Бурджанадзе

Тбіліський міський суд засудив до різних термінів ув'язнення п'ятьох затриманих, у зв'язку з фактами загибелі і нанесення шкоди здоров'ю людей в ніч розгону акції протесту на проспекті Руставелі 26 травня. Про це повідомляє Головна прокуратура Грузії.

За даними прокуратури, обвинувачення «у зв'язку з фактами загибелі і нанесення шкоди здоров'ю людей, що перебували на проспекті Руставелі 26 травня» було пред'явлено сімом, у тому числі помічникові екс-спікера парламенту Ніно Бурджанадзе - Іване Чігвінадзе і члену її партії «Демократичний рух - єдина Грузія» Шакро (Захарій) Зурашвілі. За даними МВС, Чігвінадзе і Зурашвілі управляли джипами з ескорту Бурджанадзе, які в ніч розгону збили насмерть двох людей - поліцейського і учасника акції.

Щодо Зурашвілі і Чігвінадзе слідство триває, інші п'ять чоловік визнали провину і погодилися на процесуальну угоду.

Як повідомляє прокуратура, Тбіліський міський суд 28-29 липня цього року затвердив процесуальну угоду, укладену між затриманими та стороною обвинувачення.

Згідно з угодою, Аміран Меребашвілі був засуджений до позбавлення волі на 4 роки, Олександр Бібілурі - на 8 років, Ніколоз Зауташвілі - на 8 років, Коба Кобаурі - на 3 роки, а Ілля Зівзівадзе був засуджений до 2 років в'язниці. Крім того, додатково всім було обрано по п'ять років умовно.

«Наступного разу ми надамо суспільству повну інформацію, де вичерпно і детально будуть відображені виявлені в результаті слідства всі факти і цікаві для суспільства обставини, в тому числі доказ, на якому грунтується звинувачення», - заявляє прокуратура.

Кілька днів тому Бурджанадзе заявила, що Національне бюро судової експертизи ім. Левана Самхараулі на основі експертизи відеозаписів подій 26 травня на проспекті Руставелі виключило, що її кортеж міг збити когось. Результати експертизи вона вже передала міжнародним організаціям і тепер чекає відповідного реагування.

За даними слідства, два джипи, керованих Чігвінадзе і Зурашвілі, врізалися в натовп поліцейських і учасників акції. В результаті зіткнення загинули на місці поліцейський Володимир Масурашвілі і учасник акції Нодар Цхададзе.

Нагадаємо, учасники акції протесту «Народних зборів» протягом п'яти днів вимагали відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі і збиралися зірвати військовий парад у День незалежності на проспекті Руставелі. Операція спецназу почалася після закінчення терміну заявки на проведення акції.

У ніч на 26 травня в центрі Тбілісі із застосуванням водометів, сльозогінного газу, гумових куль і кийків була розігнана акція протесту «Народних зборів» на чолі з Бурджанадзе. Під час розгону постраждали десятки, було затримано 105 людей. За попередніми даними загинуло четверо осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.