НОВИНИ

За десять років закінчиться термін експлуатації 11 із 15 українських енергоблоків

У найближчі 10 років закінчиться термін експлуатації 11 з 15 українських енергоблоків. Його планують продовжити ще на 10 або 20 років. Про це йдеться в свіжому номері журналу «Український тиждень».

За словами експертів, плани уряду щодо будівництва 5-6 реакторів в Україні на тлі міжнародної ситуації, де наразі майже не будують їх, видаються просто нереальними.

При цьому, Україна нині виробляє надлишок електроенергії, а наявні реактори не працюють на повну потужність.

«В документі МАГАТЕ щодо коефіцієнта використання встановлених потужностей зазначено, що коли реактори експлуатуються менше ніж 80% часу, це економічно не вигідно. В Україні жоден реактор не працює 80% часу. В середньому цей коефіцієнт заледве досягає 70%», – зазначає експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

«Атомні реактори не працюють на повну потужність, бо енергосистемі не потрібна така кількість енергії. Незрозуміло, чому ми говоримо про будівництво нових енергоблоків. Хоча зрозуміло:росіянам необхідно подорожче продати в Україну обладнання із сумнівним енергетичним захистом», – пояснює голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик.

Водночас на продовження терміну роботи енергоблоків планується витратити 24 млрд грн., на завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС – 40 млрд грн., а на будівництво нових блоків із 2023 року – ще 100 млрд грн.

Детальніше читайте в матеріалі «Безальтернативна енергія» у №32 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.