НОВИНИ

Президент Могилянки не бачив повного тексту листа до Януковича

Президенту Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергію Квіту не надали повну версію листа, який був відправлений президенту Віктору Януковичу на підтримку в боротьбі з корупційною системою. Про це він заявив в коментарі кореспонденту Тижня.

«Мені задзвонили і запропонували підписати цей лист. Сказали, що це ініціатива Олі Богомолець. Прочитали його… не повністю, тому що там, звичайно, є такі звороти, які я би поредагував. І я погодився підписати його», – зазначив Квіт.

На запитання, чи знайомий він з повною версією листа, Квіт зазначив, що ні.

«Не знаю, де ця повна версія листа, тільки є з великими цитуваннями», – додав він.

В офіційному коментарі президента Могилянки на його блозі йдеться наступне:

«Я підписав лист до Президента України в підтримку ініціативи Ольги Богомолець. Києво-Могилянська академія структурує освітній і громадський простір у будь-яких умовах, що складаються. Але мені не хочеться радіти провалам і неуспіхам влади, знову відсуваючи реалізацію наміченого на невизначене майбутнє. Адже саме  в Україні проходить наше життя. Звичайно, навіть дуже активні особисті втручання Президента України не допоможуть захистити національні інтереси, якщо не буде належно діяти вся державна система, правильні люди не посідатимуть правильні місця, не функціонуватиме свобода слова, ігноруватимуться українська мова і культура. Ніколи не буде ефективної економіки без почуття спільної ідентичності. Можливо навіть, що мій підпис викликав найбільший резонанс. Хотів би згадати про це пізніше, у сподіванні на переміни».

На питання, чи підписався би під цим листом тепер, президент Могилянки відповісти відмовився.

Водночас під час телефонної розмови з лікарем Ольгою Богомолець, з ініціативи якої ніби був надісланий лист, кореспонденту Тижня не вдалося з’ясувати, про який лист йдеться та отримати його повну версію. Втім, вона погодилася розібратися в ситуації.

Як повідомляє агентство Укрінформ, представники української інтелігенції висловили підтримку президентові України в боротьбі з корупційною системою.

«Коли ми бачимо реальні конкретні кроки з подолання корупції, які Ви робите, ми свідомо і впевнено підтримуємо Вас на цьому шляху», - йдеться у посланні представників української інтелігенції до Президента Віктора Януковича, текст якого Укрінформ має в своєму розпорядженні.

«Кожен з нас, хто тут підписався, міг би навести реальні приклади того, як звернення до Президента давало однозначно позитивний результат. Саме завдяки Вашому втручанню вдалося зберегти Інститут українознавства. Саме Ви втрутилися в ситуацію, коли ми звернулися з тривогою про те, що масово вирубуються реліктові ліси поблизу Львова... І подібних прикладів можна було б навести чимало. Ви завжди стоїте на позиціях захисту загальнолюдських вартостей і держави», - пишуть автори.

Представники інтелігенції, як ніхто, розуміють, що це непроста справа - переламати хребет корупційній системі, яка існувала в незалежній Україні завжди. Повсюдно відчувається колосальний спротив цієї системи.

«Але це хоч складна, однак вдячна справа, Вікторе Федоровичу. І чесні люди, а їх в Україні більшість, підтримають Вас. Ви лише повинні чітко триматися вибраного курсу. І не зважати - свій чи чужий: раз було зловживання, завдано шкоди державі - повинен відповідати.

Люди вже починають вірити в те, що Ваше змагання за правову державу матиме успіх».

На думку авторів, корумпований чиновник уже почав боятися, бо майже щодня когось із зловмисників арештовують, ловлять на хабарях і притягають до відповідальності. Це правильний шлях. І можливо потрібна ще більша жорсткість.

«Ми в цьому на Вашому боці, пане Президенте. І ми певні, на Вашому боці більшість українців, які хочуть, щоб у країні був порядок. Маєте рацію, демократія це не хаос і не безпорядок. Державна служба - це цивільна армія на службі народу, в ній мусить бути порядок. І Ви правильно робите, що жорстко його наводите. Йдіть відважно обраною Вами дорогою - реформуйте Україну, не допустіть згортання реформ, ламайте корупцію і ведіть державу до демократичного урядування. З вами – народ»,- йдеться у посланні.

За інформацією видання, відкритий лист до Президента України підписали: Віталій Коротич, поет, письменник, публіцист; Борис Патон, Президент Національної Академії наук України; Сергій Квіт, президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія»; Віра Нанівська, директор Міжнародного центру перспективних досліджень, кандидат історичних наук; Петро Кононенко, директор Інституту українознавства; Лесь Танюк, Голова Спілки театральних діячів України; Володимир Цибулько, поет, перекладач, есеїст; Леонід Губерський, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Злотник, композитор; Віктор Гуцал, народний артист України, лауреат премії імені Тараса Шевченка; Олег Микитенко, письменник, шеф-редактор журналу «Всесвіт», заслужений працівник культури; Ганна Сазоненко, директор Українського Гуманітарного ліцею Національного університету імені Тараса Шевченка та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.