НОВИНИ

Уряд з січня зможе не ходити на роботу, бо перейде на електронний документообіг

З 1 січня 2012 року Кабінет міністрів переходитиме на електронний документообіг. Міністри зможуть підписувати урядові документи дистанційно, користуючись смартфоном або інтернет-планшетом.

Про це повідомив голова Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Як перший крок в реалізації системи електронного (державного) управління, уряд з нового року, вже з січня, переходить на електронний документообіг", -  сказав Семиноженко.

За його словами, терміни ухвалення урядових рішень після цього буде скорочено в рази, бо 90% часу зазвичай іде на узгодження документів, на переміщення різними міністерствами та відомствами тонн паперів.

"На це іноді витрачаються місяці, а завдання стоїть так, щоб терміново приймати рішення", - сказав він.

Семиноженко уточнив, що при впровадженні системи буде використано напрацювання, які вже існують в міністерствах та відомствах. Необхідно буде тільки ввести єдиний модуль електронного спілкування для всіх урядових структур. На це, за словами Семиноженка, знадобиться близько 3 млн грн.

"І будь-який член уряду зможе приймати рішення навіть не обов'язково на робочому місці за стаціонарним комп'ютером, а користуючись смартфоном, нетбуком. Такі спрощені технологічні рішення дозволяють мати аналог паперового спілкування, яке є сьогодні. Можна перебувати у відрядженні, можна їхати в машині на роботу - і узгоджувати рішення, підписувати завдяки тому, що кожен, хто має причетність до ухвалення урядових рішень, отримає електронний цифровий підпис як основу для легалізації цих дій", - сказав він.

Семиноженко підкреслив, що законодавча база, що дозволяє перейти на електронний документообіг, в Україні вже існує.

Нагадаємо, у Київраді запропонували закупити для депутатів Київради планшети Apple iPad, щоб вони могли отримувати документи для розгляду на засіданнях по електронній пошті. Вони вважають, що таким чином отримають колосальну економію паперу.

У свою чергу, Верховна рада закупила піврічний запас паперу на 2,6 млн грн. У той час, як на закупівлю планшетів iPad для депутатів Верховної Ради знадобиться від 2,025 млн гривень до 4,95 млн грн. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.