НОВИНИ

Ющенко вважає, що попри рішення суду Шухевич і Бандера залишаться героями

Екс-президент України Віктор Ющенко оскаржить у Верховному суді рішення Вищого адміністративного суду про незаконність його указів щодо присвоєння головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу та провіднику ОУН Степану Бандері звання Герой України. Про це УНІАН повідомили в партії «Наша Україна».

«Неоднакове застосування Вищим адміністративним судом України норм матеріального права у справі про позбавлення Романа Шухевича та Степана Бандери звання Герой України до тотожних справ є приводом для звернення до Верховного суду України. У подібних справах та в однакових правових обставинах суд приймав прямо протилежні рішення. Так, зокрема, позов того ж Оленцевича, який оскаржував указ президента Ющенка про нагородження орденом Богдана Хмельницького за розвиток українсько-лівійських відносин Муаммара Аль-Каддафі, не був задоволений судом», - зазначається у коментарі.

У партії вважають, що в даному випадку суд підійшов до справи вибірково та з політичних міркувань.

У свою чергу, прес-секретар Ющенка Ірина Ваннікова зазначила, що, на думку екс-президента, рішення ВАСУ не має значення.

«Шухевич і Бандера вже давно є Героями України в серцях українців. Вони були і будуть героями. Звання Герой України не визначає - були вони громадянами незалежної України чи ні. Вони виборювали українську незалежність», - наголосила Ваннікова.

Як повідомлялось, Вищий адміністративний суд залишив чинними рішення судів першої й апеляційної інстанцій, якими було визнано незаконним указ Президента Віктора Ющенка від 22 січня 2010 року про присвоєння Бандері звання Героя України.

Також, Колегiя суддiв Вищого адмiнiстративного суду України залишила чинним рiшення Донецького апеляцiйного адмiнiстративного суду щодо визнання незаконним указу про присвоєннязвання Героя України Роману Шухевичу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.