НОВИНИ

Вінський не виключає, що згодом на лаві підсудних може опинитися і чинний прем’єр

На його переконання через певний період часу у залі суду можуть слухати іншого прем’єр-міністра. Про це Вінський заявив під час допиту як свідка на судовому засіданні з розгляду кримінальної справи проти Юлії Тимошенко щодо газових угод 2009 року.

Зокрема екс-міністр транспорту та зв’язку заявив, що не вважає оптимальними дії екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко під час підписання газових угод у 2009 році.

 «У мене було відчуття, що ми ще могли повоювати», - сказав Вінський.

Водночас він не виключив, що такі процеси над прем’єр-міністрами відбуватимуться в Україні через відсутність реформування НАК «Нафтогаз України».

«Я думаю, через певний період часу ми в цьому залі можемо слухати іншого прем’єр-міністра. До того часу, поки не буде реформовано НАК «Нафтогаз», поки не буде відділено видобування, транзит і розподільчі системи, ми будемо постійно наштовхуватися на цю проблематику», - вважає Вінський.

Він переконаний, що уряд не повинен взагалі втручатися у справи акціонерної компанії.

«Але, на жаль, газ – у нас політична тема, і, на жаль, політична тема вимагає політичних рішень», - пояснив екс-міністр.

Як повідомлялось, Вінський зазначив, що для підписання газових угод не потрібні директиви Кабінету міністрів.

Проте прокурори після цієї відповіді звернули увагу суду на розбіжність з відповідними показами, які давав Війнський під час досудового слідства, та попросили суддю Родіона Кірєєва оголосити відповідний фрагмент з його допиту в Генеральній прокуратурі, в якому Вінський зазначав, що на засіданні уряду 19 січня 2009 року повинні були обговорюватися директиви Кабінету міністрів.

Екс-міністр транспорту та зв’язку підтвердив свої свідчення, але зазначив, що спочатку на засіданні уряду говорили про директиви Кабінету міністрів, а потім головуючий тоді перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов пояснив, що директиви уряду не обов’язкові.

Нагадаємо, перед Вінським Печерський суд, допитував колишнього міністра оборони Юрія Єханурова.

Тривалий час тривали суперечки між Тимошенко та Єхануровим. Зокрема, Тимошенко ставила Єханурову питання про діяльність компанії «РосУкрЕнерго». У свою чергу, він відмовлявся на них відповідати, пояснюючи це тим, що «всі запитання робляться для ЗМІ».

Раніше представники прокуратури протестували проти питань Тимошенко про РосУкрЕнерго, заявляючи, що ці питання до справи не стосуються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.