НОВИНИ

Проти керівника Одеського порту порушили третю кримінальну справу

Стосовно начальника Одеського морського торгового порту Миколи Павлюка прокуратура Криму порушила третю кримінальну справу. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в Одесі його адвокат Сергій Ємець.

За словами Ємця, «третю кримінальну справу порушено за ознаками тієї ж статті 364 Кримінального кодексу, що і дві попередні - за перевищення службових повноважень.

При цьому прокуратура посилається на акт перевірки КРУ господарської діяльності порту за 2005 рік».

Зважаючи на це, за словами адвоката, навіть якщо Центральний райсуд Сімферополя обере завтра запобіжним заходом у другій справі стосовно Павлюка підписку про невиїзд, то за матеріалами третьої справи його можуть знову доставити до ізолятора тимчасового тримання.

Ємець зазначив, що «з акту ревізії зовсім не виходить, що Павлюк щось вкрав для себе. Це версія КРУ про нібито завдану шкоду державі.

Зазначається, що юридичний департамент Одеського порту вже звернувся з позовною заявою до Окружного адміністративного суду Одеської області з проханням визнати недійсними акти перевірки КРУ за 2005 рік».

Проте, на думку адвоката, «судове слідство може тривати близько місяця, а поки що в повітрі витає вказівка, щоб Павлюк сидів».

Нагадаємо, 29 липня Центральний райсуд Сімферополя продовжив до вівторка, 2 серпня, строк затримання під вартою начальника Одеського порту Павлюка, якого 27 липня було затримано в Одесі за підозрою у зловживанні службовим становищем і потім поміщено до ізолятора тимчасового тримання в Криму.

Другу кримінальну справу було порушено стосовно Павлюка за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що привело до тяжких наслідків) на початку минулого тижня. За версією слідства, шкода, завдана Павлюком державі, оцінюється в 700 тисяч грн.

Вперше прокуратура Криму затримала Павлюка 22 липня за підозрою у незаконній розтраті більш як 170 тисяч гривень на користь комерційної структури на ремонт готелю «Одеса» і доставила до сімферопольського ізолятора. Кримінальну справу порушила прокуратура Одеси, а Генеральна прокуратура доручила розслідування наглядовому відомству Криму.

Кримська прокуратура перекваліфіковувала справу і порушила її за ч.2. ст. 364 КК безпосередньо стосовно начальника порту.

Суд у Сімферополі 25 липня відпустив Павлюка з ізолятора під заставу в 180 тисяч гривень, після чого 71-річний керівник порту потрапив до одеського 411-го госпіталю, з якого його бійці спецпідрозділу «Сокіл» вночі знову доставили до ІТТ МВС Криму.