НОВИНИ

Янукович відмовився забороняти видачу кредитів в іноземній валюті

Президент Віктор Янукович ветував закон, що передбачає заборону надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, президент застосував право вето до закону № 3672-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг".

Законодавчо заборонялося надання (отримання) споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Цей закон удосконалював процедуру банкрутства шляхом усунення недоліків і невизначеностей, що містяться у законі про банкрутство.

Встановлювалося, що споживач не зобов'язаний сплачувати кредитодавцеві додаткові комісії разом із зазначеними в діючому законодавстві будь-якими зборами, відсотками або іншими вартісними елементами кредиту, що не були зазначені у договорі.

Документ також припускає усунення колізії між нормами закону про заставу, що передбачає стягнення заставного майна на основі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення про стягнення рухомого майна боржника.

Крім того, положення закону передбачають, що особі, яка виселяється за необслуговування кредиту на житло, надається постійне житлове приміщення, вказане в рішенні суду.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про заборону видачі споживчих кредитів в інвалюті 8 липня.

У лютому Національний банк виступив за законодавчу заборону на надання валютних кредитів позичальникам без доходів в іноземній валюті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.