НОВИНИ

Прокурори вважають, що РосУкрЕнерго не має стосунку до справи Тимошенко

Юлія Тимошенко та Юрій Єхануров звинуватили одне одного у входженні на газовий ринок посередницької компанії «РосУкрЕнерго».

Відповідними закидами вони обмінялися у залі Печерського райсуду Києва під час допиту Єханурова в якості свідка.

Зокрема, Єхануров сказав, що у 2005 році уряд Тимошенко не підписав щорічну додаткову угоду з Росією, що спонукало пізніше до підписання невигідної для України угоди з жорсткою вимогою Росії щодо залучення «РосУкрЕнерго».

«А я хочу запитати: чому Ви самі, Юрій Іванович, будучи прем’єр-міністром, не підписали міжурядові угоди на прямі поставки?», - запитала у відповідь Тимошенко.

Після цього, головуючий Родіон Кірєєв намагався зняти відповідне питання з обговорення на прохання прокурорів, які вважали, що дана тема не стосується справи.

«Суд дуже добре приходить на допомогу, коли треба захистити «РосУкрЕнерго», - прокоментувала Тимошенко.

У відповідь на це Єхануров сказав, що Тимошенко «краще за нього обізнана в усьому, що стосується газових оборудок».

«Я прошу свідка не ображати мене», - звернулася до суду Тимошенко.

«Я знаю Вас багато років, і Ви мене не виведете», - запевнив її Єхануров.

Станом на 13:40 допит Єханурова ще триває.

У коридорі суду на свою чергу очікують екс-голова МЗС Володимир Огризко, екс-міністр сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко та екс-міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський.

Як повідомлялось, у суді Єхануров заявив, що газові контракти з Росією у 2009 році були підписані під тиском через борги корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони Росії.

Перед цим, під час свідчень Єхануров також сказав, що на підписання газових договорів Тимошенко видала власні доручення за директиви уряду.

Нагадаємо, 29 липня екс-заступникі глави НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко у Печерському суді повідомив, що директиви уряду йому передав  екс-голова НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.