НОВИНИ

Петро Вінс: Київ – це остання європейська столиця, а Москва – перша азійська

Член Української Гельсінської спілки, радянський дисидент Петро Вінс, вважає, що громадські організації та «маленькі українці» можуть реформувати суспільство значно ефективніше, ніж політики.

«Після поневірянь по світу я таки повернувся сюди. З 1979-го не був тут. Жив у 16 країнах і ніде не мав відчуття дому. А ось років вісім тому, коли вперше після довгої перерви навідався в Київ і пройшовся вулицями дитинства, то відчув, що це моя земля. Я спостерігав за політикою в багатьох державах і зрозумів, що все в наших руках», - вважає Вінс.

Після приїзду до Києва Вінс довго розглядався і вирішив зайнятися своєрідним вуличним мистецтвом, тому заснував фірму StreetArtBeat, яка популяризуватиме на футболках найкращі зразки сучасного арту. 

За його словами, в Україні існує своя специфіка ведення бізнесу.

«Складається таке враження, що люди в Україні дуже охоче відгукуються на пропозиції про роботу, але вони страшенно необов’язкові. Можуть щось пообіцяти і не зробити, призначити зустріч і не з’явитися. У Росії з приходом Путіна державні органи отримали велику владу. Я часто повторюю, що там люблять віднімати і ділити, а додавати і множити не вміють. Київ здається мені більш європейським містом. Своїм московським друзям завжди кажу, що Київ – це остання європейська, а Москва – перша азійська столиця», - впевнений Вінс.

Детальніше про про очищення від совкізму та бізнес без «даху» читайте в інтерв’ю з Петром Вінсом «Людина vs система», яке опубліковане в журналі «Український тиждень» №31

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.