НОВИНИ

Закон про пенсійну реформу не набере чинності у визначені терміни

У Верховній Раді Україні відзначають неможливість підписання спікером Володимиром Литвином закону про пенсійну реформу до розгляду парламентом проекту постанови, згідно з яким було запропоновано скасувати цей закон. Про це повідомлялеє «Інтерфакс-Україна», з посиланням на джерело у Верховній Раді.

«Голова Верховної Ради Володимир Литвин не підпише закон про пенсійну реформу, щоб направити його на підпис президенту країни доти, доки не буде вирішено питання з проектом постанови, внесеним депутатами Ольгою Боднар (фракція» БЮТ-Батьківщина «і Юрієм Кармазіним (фракція НУ -НС)», - повідомило джерело у Верховній Раді.

За словами джерела, проект постанови, згідно з яким запропоновано скасувати ухвалений закон, спочатку має розглянути регламентний комітет Верховної Ради і за її рішенням запропонувати на голосування на сесію парламенту.

Згідно зі ст. 48 закону про регламент Верховної Ради, рішення парламенту можуть бути скасовані до підписання спікером відповідного акта. У разі порушення регламентної процедури під час розгляду й голосуванні за законопроект суб'єкт законодавчої ініціативи має звернутися до головуючого на засіданні із заявою про порушення регламенту. У разі, якщо вжиті головуючим заходи не призвели до припинення порушення регламенту, депутат вносить проект постанови про скасування рішення щодо ухвалення проголосованого закону.

Кармазін раніше мотивував необхідність скасування закону про пенсійну реформу порушенням процедури його розгляду в другому читанні - була порушена стаття Конституції, яка передбачає особисте голосування депутатів за рішення Ради.

Наразі народні депутати перебувають на канікулах. Чергова сесія українського парламенту відкриється 6 вересня.

Як повідомлялося, Верховна Рада в ніч на 8 липня ухвалила закон про пенсійну реформу, що передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок.

У той же день Адміністрацію Президента пікетували ліквідатори аварії на ЧАЕС, інваліди війни, бійці 731 окремого батальйону спеціального захисту з вимогою захисту своїх соціальних прав.

Передбачалося, що у разі підписання президентом України Віктором Януковичем закон набере чинності 1 вересня 2011 року.

Проведення пенсійної реформи в Україні - одна з обов'язкових умов надання третього транша МВФ за програмою stand by.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.