НОВИНИ

Тривалі переговори про держборг вже зашкодили економіці США

Тривалі переговори щодо держборгу вже завдали шкоди американський економіці. Про це заявив офіційний представник Білого дому Джей Карні.

«Ми стурбовані, тому що є певні свідчення того, що економіка постраждала від невпевненості, створеної процесом цих переговорів. Деякий збиток був нанесений», - зазначив Карні під час брифінгу в п'ятницю.

Разом з тим, представник Білого дому не уточнив, в якій сфері економіки спостерігається збиток, і які його обсяги.

Нагадаємо, США здолали 16 травня чергову межу держборгу, визначену конгресом в минулому році в 14,3 трильйона доларів. Дефолт може відбутися вже після 2 серпня, якщо конгрес не проголосує за підвищення рівня стелі. Білий дім пропонує підвищити верхню межу на 2,4 трильйона доларів. За підсумками 2011 фінансового року бюджетний дефіцит США, за прогнозами, складе близько 1,5 трильйона доларів.

Кілька днів тому президент заявив, що готовий поступитися республіканцям і погодитися на короткострокове підвищення межі держборгу, якщо конгрес погодиться на здійснення запропонованого двопартійною групою сенаторів - так званою «групою шести» - плану щодо істотного скорочення бюджетного дефіциту. Згідно з цим планом, США зможуть протягом десяти років скоротити бюджетний дефіцит майже на 4 трильйони доларів.

Схвалення Обамою цього плану фактично означало готовність адміністрації піти на поступки конгресу, який вимагав від Білого дому скоротити витрати на реформу охорони здоров'я, систему соціального страхування і провести ревізію витрат на програми соціальної медичної допомоги Medicaid і Medicare. У той же час адміністрації вдалося наполягти на своїй ідеї збільшення деяких податкових зборів: план, запропонований групою, передбачав підвищення доходів бюджету за рахунок скасування частини податкових пільг для багатих громадян.

Цей пункт викликав найбільше невдоволення республіканців, традиційно представляють інтереси найбільш забезпечених верств населення і великого бізнесу. Представники Республіканської партії, незважаючи на обіцянки подати зустрічні компромісні пропозиції до середини дня неділі, до цих пір не дали остаточної відповіді на пропозицію «групи шести», а лише запропонували тимчасово підняти межу держборгу на півроку, продовживши тим часом обговорення скорочення держвидатків і податковий спір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.