НОВИНИ

Качиньський розкритикував результати розслідування аварії під Смоленськом

Брат загиблого в катастрофі Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського Ярослав різко розкритикував підсумкову доповідь Польщі з смоленської авіакатастрофі.

«Прем'єр Туск не має сміливості, щоб взяти на себе відповідальність за катастрофу і перекинув її на помічників», - зазначив лідер польської опозиції, коментуючи відставку міністра оборони.

«Туск відповідальний за те, що Росія вела слідство, за гру, яку він вів з росіянами. Ми з'ясуємо цю справу, так як це наш обов'язок в ім'я тих, хто загинув і тих, хто живе», - додав він.

Нагадаємо, висновки польської комісії щодо причин катастрофи літака Леха Качинського під Смоленськом свідчать про те, що літак був справний, при цьому погано підготовлений екіпаж було хибно скеровано диспетчерами, а аеродром – погано оснащений.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян.

Польща тоді заявляла, що вважає відповідальною за катастрофу і російську сторону, зокрема, диспетчерів, які не закрили аеродром, не заборонили посадку, дезінформували пілотів про правильний курс посадки, а також пізно наказали припинити зниження літака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.