НОВИНИ

В Януковича стверджують, що журналістам не загрожують мільйонні позови

Прийняття закону «Про судовий збір» не загрожує засобам масової інформації. Про це повідомив радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

Як повідомляє прес-служба президента з посиланням на Портнова, нема причинно-наслідкового зв’язку між зменшенням Законом судового збору і тими побоюваннями журналістів, що це може вплинути на прийняття судами рішення щодо можливого відшкодування засобами масової інформації моральної шкоди.

«Даний закон не змінює процедуру доказування розміру моральної шкоди. Тому ми прогнозуємо, що кількість позовів про відшкодування моральної шкоди до журналістів не збільшиться, оскільки мова йде про різні предмети законодавчого регулювання», – підкреслив Портнов.

Окрім цього, як повідомляє прес-служба, закон не несе загрози для засобів масової інформації, оскільки гарантії їх діяльності, встановлені Конституцією України і спеціальним законодавством, зокрема нещодавно ухваленим Законом України «Про доступ до публічної інформації», ніяким чином не обмежуються. 

«Водночас посилення незалежності судів – додаткова гарантія свободи слова в Україні», – йдеться в повідомленні прес-служби.

«Кошти судового збору будуть спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази судів та забезпечення здійснення правосуддя в цілому. Такий механізм використання судового збору дозволить забезпечити стабільну роботу судів», – додає прес-служба.

Нагадаємо, як повідомляли в Інституті медіа права, президент Віктор Янукович 28 липня підписав закон "Про судовий збір" (№ 3674-VI), який серед іншого скасовує норму про обмеження відшкодування моральної шкоди у позовах, зокрема, проти журналістів. Зокрема, для позовів про відшкодування моральної шкоди розмір збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Закон набуде чинності з 1 листопада 2011 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.