НОВИНИ

В Австрії з партії вигнали депутата за вислови про теракти в Норвегії

Популістсько-права Партія свободи Австрії виключила з свого списку депутата Національної Ради (нижньої палати парламенту) Вернера Коенігсхофера за його висловлювання щодо теракту в Норвегії. Про це повідомляє польське видання Gazeta.pl.

У соціальній мережі Facebook, Коенігсхофер закликав, аби на прикладі теракту в Норвегії люди усвідомили, «що в Європі щороку мільйони ненароджених дітей гинуть внаслідок абортів». Він також зазначив, що «ісламісти атакували Європу тисячі разів частіше».

Після таких висловлювань, представники всіх представлених в парламенті Австрії угрупувань закликали його скласти повноваження.

За словами голови Партії свободи Австрії Ганса Крістіана Штрахе, спроби партійців вмовити Коенігсхофера опам’ятатися та вибачитись за свої висловлювання не принесли жодних результатів.

Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 осіб (68 були вбиті на острові Утейя, вісім загинули при вибуху в Осло). Спочатку прогримів вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка.

У понеділок, 25 липня, в Осло пройшли перші судові слухання у справі Брейвіка, він не визнав свою провину. За рішенням суду, термін арешту Брейвіка продовжений на вісім тижнів. Крім цього, йому заборонені зустрічі з близькими, а також будь-яка переписка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.