НОВИНИ

Український Чикатіло більш вірогрідний, ніж український Брейвік

Можливість прояву в Україні вбивць на кшталт норвежця Андерса Брейвіка, якого затримали за теракти у Норвегії 22 липня, набагато менша, ніж у Європі. Про це заявив заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха, пише Богдан Буткевич.

«Можливість появи в нас вбивць штибу цього норвежця набагато менша, ніж як кажуть, в розвинених державах», - заявив Головаха.

За його словами, такі люди як Брейвік – «це своєрідні Герострати».

«Свого часу в квітучому й одному з найбагатших міст Стародавньої Греції знайшлася людина, що забажала слави і спалила прекрасний храм Артеміди. Ще раз підкреслю – це недаремно сталося в одному з найзаможніших міст Еллади - Ефесі. Бо поява таких маніяків більш вірогідна саме в розвинутих суспільствах», - пояснює експерт.

Він звертає увагу на те, що подібні випадки досить часто стаються у США, які є найрозвиненішою країною в світі.

«Герострати не з'являються там, де люди думають про те, що їм їсти. В таких злочинах головне – це бажання протиставити себе благополучному соціуму та його громадянам. До того ж, для східнослов'янських етносів є не притаманним подібні злочини. Тобто, тероризм в нас цілком можливий, але не такий, як в цьому випадку, й з такою мотивацією», - заявив він.

Натомість для бідних і недорозвинених суспільств, до яких, як пише автор, належить й Україна, набагато більш актуальною і вірогідною є поява сексуальних маніяків. Невипадково ми займаємо одне з перших місць у світі за кількістю саме злочинців за сексуальним мотивом, додає він. Автор зазначає, що це пояснюється з точки зору задоволеності суспільних потреб.

«Феномен Брейвіка є супутньою ознакою саме розвинутого суспільства. Через що він й не є актуальним для України на даний момент», - пише Буткевич.

Детальніше читайте у статті «Герострат для багатих».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.