НОВИНИ

На шахтах України з початку року загинули 23 гірника

З початку року 23 гірників загинули, ще 14 зазнали серйозних травм, працюючи на шахтах України. Про це Тижню повідомили у прес-службі Дергірпромнагляду.

Так, на шахті «Суходільська-Східна» ПАТ «Краснодонвугілля», на якій сьогодні загинуло щонайменше 17 людей, 11 червня сталася пожежа в конвеєрному штреці 37-ої західної лави. Тоді на поверхню вивели виведено 49 гірників. Ніхто не постраждав.

Разом з тим, 27 липня стався груповий нещасний випадок на шахті «Родинська» ДП «Красноармійськвугілля». В одній з лав під час виконання робіт з кріплення обвалилися породи покрівлі й завалили 10 метрів лави. П’ятеро гірників опинилися під завалою. Одного з них, гірничого майстра було шпиталізовано, тіло ще одного піднято на поверхню без ознак життя.

Місяцем раніше, 23 червня на шахт і«Нововолинська» у Львівській області загинув гірник, ще двоє потерпілих у важкому стані були госпіталізовані. Працівники проводили вибухові роботи. На місці вибуху було виявлено грубі порушення Єдиних правил безпеки при веденні вибухових робіт, що стало однією з імовірних причин нещасного випадку.

Напередодні, на шахті "Октябрська" ПАТ «Кривбасзалізрудком» сталася надзвичайна пригода. Під час вивезення на поверхню 52 працівників було зупинено підйомну установку через сторонні звуки. З’ясувалась, що це несправність підйомної кліті. Усіх гірників було евакуйовано, ніхто не постраждав.

У травні на Шахті ім. К.А. Рум’янцева ДП «Артемвугілля» в Донецькій області стався ще один надзвичайний випадок без жертв. Раптовим обваленням породи було захоплено гірничого майстра та майстра-підривника дільниці, які оглядали підготовчий забій штреку перед початком виконання вибухових робіт. За кілька годин з ними було встановлено голосовий зв’язок, пізніше їх відправили на поверхню.

9 квітня на Донеччині сталося одразу два нещасних випадки, в результаті яких загинули люди.

На «Шахті 1-3 «Новогродівка» ДП «Селидіввугілля» у Донецькій області під час сполучення виробок стався раптовий обвал порід покрівлі. Під обвалом опинився прохідник 1971 року народження, якого було знайдено о 23.00 без ознак життя.


Того ж дня на шахті «ім. Бажанова» ДП «Макіїввугілля» у конвеєрному штреку 7-ї західної лави обвал порід покрівлі стався під час зачистки комбайном породи. Обвалом було захоплено машиніста гірничо-виймальних машин 1972 р.н., якого знайшли о 23.00 без ознак життя.

У березні на шахті «Гвардійська» ВАТ «Кривбасзалізрудком» з крівлі виробки відшарувався шматок гірничої маси і травмував начальника підземної дільниці, внаслідок чого він помер від отриманих травм. 

Нагадаємо, сьогодні, 29 липня сталося дві аварії на шахтах. На шахті на Луганщині внаслідок вибуху, за попередніми даними метану, загинуло 17 гірників, троє сильно поранені. Доля 9 шахтарів наразі невідома.

У Макіївці Донецької області на поверхні шахти «Бажанова» сталося обрушення копра - пристроя для підйому-спуску людей та вантажу За попередньою інформацією, 1 людина загинула, 8 постраждали. Ще 600 гірників самостійно по резервних стволах виходять на поверхню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.