НОВИНИ

Представники української інтелігенції закликали владу закрити справи проти опозиціонерів

Представники української інтелігенції вимагають від влади закрити порушені проти політв’язнів кримінальні справи, зокрема, проти екс-прем`єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Відповідне відкрите звернення біля Печерського районного суду Києва зачитав поет, громадський діяч Дмитро Павличко.

«Справа Ю.Тимошенко стосується кожного з нас. Тут і тепер – Рубікон. Якщо влада його перейде, вже завтра судитимуть багатьох з нас. Але тоді писати звернення і збирати мітинги буде нікому. Нас розчавлять тихо і поодинці», - переконані автори звернення.

«Згортання демократії, яке відбувається на наших очах, закриє для України шлях до Європи, а в той час ще ширше розверзнуться східні врата нашого радянського минулого», - наголошують вони.

Документ підписали: Юрій Андрухович, Володимир Базилевський, Ніна Бічуя, Богдан Горинь, Сергій Грабовський, Лариса Денисенко, Анатолій Дімаров, Іван Дзюба, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Микола Княжицький, Ігор Лосєв, Левко Лук’яненко, Юрій Мушкетик, Ірен Роздобудько, Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Микола Рябчук, Володимир Сергійчук, Михайло Слабошпицький, Валерій Шевчук, Василь Шкляр, Юрій Щербак, Олег Чорногуз.

Автори документу наголошують, що не всі з них голосували за Тимошенко, і не кожний є її політичним прихильником. Водночас підписанти звернення одностайні в тому, що процес проти екс-прем’єра носить суто політичний характер.

Гуманітарії закликають суспільство «не бути байдужим і поглянути на процес не крізь призму суду над Тимошенко, а як на сумну українську перспективу, яка стосується і тих 12 мільйонів людей, які проголосували за неї в другому турі, і тих, хто голосував за іншого кандидата».

«Ми свідомі, що ув’язнена опозиція -це безконтрольна влада», - йдеться у зверненні.

Автори звернення виснули низку вимог до влади. Зокрема: відновити свободу слова, відмінити цензуру новин на телебаченні й усунути маніпулятивно зомбуючі технології на політичних ток-шоу.

Окрім того, автори звернення вимагають від влади провести наступного року чесні парламентські вибори на основі чинного закону, а не виписаного під потреби однієї партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.