НОВИНИ

Спецслужби Білорусі можуть бути причетні до бойової підготовки Брейвіка?

Норвезький терорист Андерс Брейвик міг проходити бойову підготовку у колишніх співробітників спецслужб Білорусії. Про це заявив глава Партії патріотів Білорусі Михайло Решетніков.

«За нашим даним, отриманими від джерел в республіканських силових відомствах, Брейвік приїжджав в Білорусь кілька разів. Весною цього року на активній стадії підготовки подвійного теракту він відвідував Мінськ, де також тренувався у військово-польовому таборі закритого типу», - заявив Решетніков.

За версієюопозиціонера, норвежець проходив «диверсійно-терористичну підготовку» у 51-річного Валерія Лунєва, колишнього полковника білоруських спецслужб, який постійно живе в Нідерландах, але регулярно приїжджає в Білорусію.

«До Польщі Брейвік добирався за своїм паспортом, кордон з Білоруссю перетинав за паспортом іншої європейської країни. Його оперативна кличка в білоруському КДБ - Вікінг. Ще, з чуток, в Білорусі у нього є дівчина і, знову ж таки з чуток, останнім часом у неї з'явилися гроші», - підсумував Решетніков.

Відомо, що Брейвік про свої відвідування Білорусії розповів в маніфесті «Декларація незалежності Європи 2083». Білорусь згадується в документі, що містить півтори тисячі сторінок, 18 разів. У Державному прикордонному комітеті Білорусі підтвердили, що Брейвік приїздив до країни як турист.

«За даними Держприкордонкомітету, громадянин Норвегії Андерс Брейвік дійсно відвідував Білорусь у 2005 році. Він прибув до Національного аеропорту Мінськ рейсом Відень - Мінськ 4 березня з туристичною метою і покинув країну рейсом Мінськ - Відень 11 березня 2005 року за дійсними документами. Підстав для непропущення через кордон, а також претензій до громадянина Андерса Брейвіка з приводу знаходження на території Республіки Білорусь не було», - сказано у повідомленні на сайті відомства.

Прикордонникам Брейвік заявив, що приїхав «подивитися на могили вікінгів».

Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 осіб (68 були вбиті на острові Утойя, 8 загинули під час вибуху в Осло). Спочатку прогримів вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка.

У понеділок, 25 липня, в Осло пройшли перші судові слухання у справі Брейвіка, він не визнав свою провину. За рішенням суду, термін арешту Брейвіка продовжений на вісім тижнів. Крім цього, йому заборонені зустрічі з близькими, а також будь-яка переписка.

Водночас винним він себе не визнає. Адвокат Брейвіка заявив, що його підзахисний, імовірно, вважає себе воїном, що прагне зберегти західний світ від мусульманського поглинання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.