НОВИНИ

Київська влада заборонила лікарням приймати благодійні внески

Головне управління охорони здоров’я Києва заборонило клінікам приймати благодійні пожертвування.

Як пише «КоммерсантЪ-Украина» у матеріалі «Нет денег – нет коррупции», таким чином чиновники збираються боротися з корупцією у лікарняних стінах. Натомість медичні установи не отримали ніякої бюджетної допомоги.

«У міському відділі охорони здоров'я вирішили, що благодійні внески не є добровільними, і розцінили їх як корупцію. Позбавивши нас можливості приймати благодійні внески, чиновники нічого не дали натомість. Лікарі знову один на один з пацієнтами, яким треба надавати медичну допомогу, а грошей на неї немає», — заявив директор Київського центру серця (КЦС), член-кореспондент АМН України Борис Тодуров.

Київський центр серця - одна з кращих кардіоклінік країни, сьогодні фінансується на 20% від потреб. У 2011 році центру виділили з міського бюджету всього 6 млн грн.

«Батьки хворої дитини вимушені купувати клапани, оксигенатори, стенти, набори для коронарографии, медикаменти, словом, майже усе необхідне для операції», - говорить Борис Тодуров.

Коли батьки дитини не в змозі оплатити операцію, за даними видання, батьки і лікарі вирішують питання у приватному порядку: де з лікарняних резервів кроять, де всім світом скидаються, а де благодійний фонд виручить. Кожен другий пацієнт у кардіології неплатоспроможний — така внутрішньолікарняна статистика.

Як зазначила спецкор Українського фонду допомоги Світлана Плаксіна, багато лікарень перекривали за рахунок благодійних коштів дірки у бюджетах.

Як відомо, 20 липня міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко пообіцяв за місяць вирішити проблему з браком ліків для хворих на гемофілію. Він запевнив, що міністерство здійснить закупівлю необхідних ліків навіть за завищеними цінами.  Того ж дня перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко заявила, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.

Водночас, сьогодні про нестачу необхідних ліків заявили Представники фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу». Експерти заявили, що у разі бездіяльності Україну очікує широке розповсюдженнямультирезистентного туберкульозу.  Адже перерва від 7 до 10 днів у прийомі ліків хворими на туберкульоз може призвести до звикання організму, що у свою чергу викличе необхідність пошуку нових препаратів для лікування.

Зазначимо, що ситуація з браком вакцин для щеплення дітей, яка спостерігається в країні останні півроку, не змінилася. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.