НОВИНИ

Конгрес США відклав голосування щодо закону, який унеможливить дефолт

В американському конгресі Палата представників відклала голосування за законопроект, що його запропонував спікер Джон Бейнер. Документ, якщо він стане законом, дасть змогу президентові підняти верхню межу державної заборгованості.

До 2 серпня уряд мусить позичити трильйони доларів, бо інакше не буде чим платити по невідкладних рахунках. Хоча формально йдеться про бюджетні асигнування, але фактично – про шляхи боротьби з дедалі більшою заборгованістю, яка вже сягнула $14,5 трлн, та із нестримно зростаючими урядовими видатками.

Республіканці у Палаті представників, а їх там переважна більшість, принципово налаштовані проти того, щоб уряд витрачав більше, ніж має в кишені. Разом з тим, республіканці погоджувалися підняти стелю заборгованості, аби уряд міг уникнути дефолту, однак, вони вимагають значного скорочення видатків.

У свою чергу, президент Барак Обама закликав до компромісу і двопартійної згоди, нагадучи, що у минулому республіканці й демократи при необхідності знаходили спільну мову.

Джон Бейнер, республіканець, спікер Палати представників, пішов назустріч і, відповідно, пом’якшив статті законопроекту.

«Я свідомий того, що мій варіант далеко не бездоганний, – сказав Бейнер, – але проголосуймо за нього, аби уникнути кризи».

Тим не менше, спікерові поки що не вдалося переконати достатню кількість конгресменів з правого крила Республіканської партії, разом з вельми консервативними депутатами від так званої «Партії чаювання». Голосування відкладене. Боротьба триває.

Нагадаємо, днями президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в невиконанні угоди щодо уникнення дефолту країни, який може оголосити американський уряд у зв'язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов'язаннями.

До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленого законом межі в 14,3 трлн доларів. І у Білого дому і конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.

Як відомо, віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що можливий дефолт у США негативно вплине на Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.