НОВИНИ

Карпачова заявляє, що не зобов’язана допомагати Тимошенко в суді

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявляє, що чинне законодавство не передбачає її особистої участі в судових процесах у кримінальних справах. Про це сказано в повідомленні прес-служби омбудсмена.

У повідомленні висловлено здивування у зв'язку зі словами окремих політиків про необхідність участі Карпачевої та її представників у судовому процесі над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлією Тимошенко.

Прес-служба зазначає, що з самого початку розгляду зазначеної справи в Печерському районному суді Києва два представники омбудсмена за її письмовим дорученням під час судових засідань здійснюють моніторинг дотримання конституційних прав і свобод людини.

Крім того, 24 травня Карпачова обговорила з генеральним прокурором Віктором Пшонкою ситуацію з дотриманням прав і свобод Тимошенко.

У повідомленні наголошено, що, відповідно до чинного законодавства, омбудсмен може звертатися до суду із заявою про захист прав і свобод людини, яка за станом здоров'я або з інших поважних причин не може цього зробити самостійно, і не розглядає тих звернень, які розглядають суди.

У зв'язку із цим участь уповноваженого з прав людини в судових процесах у кримінальних справах законодавством не передбачено.

«Єдиним виключенням, коли омбудсмену вдалося домогтися права бути самостійною стороною судового процесу і суд погодився на це з метою посилення захисту потерпілого, є кримінальна справа про загибель 20-річного студента Ігоря Індила», - уточнює прес-служба.

Однак постійний моніторинг омбудсменом всіх судових засідань у справах колишніх високопоставлених посадових осіб, у тому числі Тимошенко, триватиме.

Нагадаємо, у четвер депутат Ради, член фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергій Власенко висловив думку, що Карпачова самоусунулася від судового процесу над Тимошенко.

Він пов'язує це з тим, що Карпачова була в списку Партії регіонів на виборах парламенту.

20 липня 11 депутатів парламенту від фракції БЮТБ звернулися до омбудсмена з проханням взяти участь у судовому процесі над екс-прем'єром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.