НОВИНИ

Дипломат здивований, що партія Тимошенко оприлюднила "непублічний" коментар посла Франції

Постійний представник України при ООН, посол у Франції в 2003-2007 роках Юрій Сергєєв висловив здивування публікацією коментаря французького посла в Україні Жака Фора з приводу судового процесу над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

«Насамперед, це неправильно виносити на публіку коментарі посла, які були зроблені не публічно. Подібні кроки шкодять іміджу посла, і, врешті-решт, ефективності його роботи», - заявив він.

Нагадаємо, напередодні прес-служба очолюваного Тимошенко Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» повідомила, що посол Франції в Україні Жак Фор озвучив думку Європи про те, що судовий процес щодо «газової справи» проти екс-прем'єра є політичним.

«Я не хотів коментувати цей суд, але хочу сказати, що у Франції склалося таке враження, що, на жаль, процес над Юлією Тимошенко знаходиться дуже далеко від права, але дуже близько до політики», - зазначив дипломат у ході круглого столу, організованого Українським юридичним товариством.

«Посол Фор - досвідчений дипломат і я б не здивувався, якби дізнався, що він не давав згоди на розміщення цього коментаря в українських ЗМІ», - додав Сергеєв.

Дипломат зазначив, що у нього є багаторічний досвід роботи у Франції. На його думку, подібні коментарі посла будь-якої держави у Франції з приводу судового процесу, який безпосередньо не стосується країни, яку він представляє, «були б, скажімо так, сприйняті з нерозумінням, а якщо бути відвертим, то викликали б серйозне невдоволення в офіційного Парижу».

Сергєєв також заявив, що він не уявляє, щоб будучи послом у Франції він дозволив собі коментувати судовий процес над колишнім прем'єром Домініком де Вільпеном або зараз - звинувачення в корупції, висунуті колишньому президентові Жаку Шираку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.