НОВИНИ

Прес-релізи екс-заступника генпрокурора розсилає Банкова?

Електронний лист від імені колишньої заступниці генпрокурора Тетяни Корнякової, де вона вимагала спростування щодо висловлювань чиновниці у суді у справі Юлії Тимошенко, журналістам був розісланий із Адміністрації Президента. Про це у статті «Адміністрація президента викрила свою роль у справі Тимошенко?» пише журналіст «Української правди» Сергій Лещенко.

Він повідомляє, що після публікації новини про те, що Корнякова «стала на сторону Тимошенко», прийшов лист із прикріпленим файлом у форматі Word, де вимагалося розмістити спростування «свідомого спотворення висловлювання» Корнякової. Вона вимагає вибачень і виправлення заголовку.

Втім, як зазначає Лещенко, будь-який файл, написаний у програмі Word, може вказувати на своє походження - зокрема, на комп'ютер, де він був створений.

Виявилося, що прес-реліз Корнякової був підготовлений автором user, а сам комп'ютер відноситься до закладу, що ховається за абревіатурою STPU.

«Ця абревіатура прописана в комп'ютерах Банкової з часів, коли цей заклад називався Секретаріат президента України, або скорочено англійською мовою STPU», - пише Лещенко.

На підтвердження своїх слів він вказує, що редакція отримує файли із такими ж даними у відповідь на журналістські запити в рамках закону «Про доступ до публічної інформації».

«Ці листи за підписом Дениса Іванеска, керівника Головного управління доступу до публічної інформації адміністрації президента, готуються на комп'ютері, який так само має "свойства" STPU», - наголошує журналіст.

Згідно з інформацією сайту Мінпаливенерго, Корнякова у даний час працює заступником міністра енергетики Юрія Бойка. У її приймальні Лещенку повідомили, що вона перебуває у відпусці та зв'язатися з нею немає можливості.

Зазначимо, прокуратура висунула Тимошенко обвинувачення в тому, що вона перевищила свої повноваження, підписавши директиви Кабміну на укладення газових контрактів з Росією у 2009 році, які не були затверджені на засіданні уряду.

Сама Тимошенко наполягає, що підписала не директиви уряду, а своє особисте доручення керівнику Нафтогазу, озаглавлене словом «директиви», на підставі якого Олег Дубина уклав газовий контракт з Газпромом.

На досудовому слідстві Корнякова повідомила, що науково-правова експертиза Інституту держави і права імені Корецького встановила, що директиви Тимошенко «не можуть кваліфікуватися як директиви уряду». Такий же висновок надало Міністерство юстиції у 2009 році.

Такі ж свідчення Корнякова дала на судовому засіданні 28 липня.

Таким чином свідчення Корнякової підтверджують слова Тимошенко, що «це були не директиви уряду, а директиви прем'єр-міністра».

Нагадаємо, сьогодні у Генпрокуратурі заявили, що покази свідків підтверджують вину екс-прем’єра Тимошенко, звинувачену у перевищенні службових повноважень при укладанні «газових угод» у 2009 році із Росією.

Втім, сама Тимошенко спростовує заяви прокуратури і стверджує, що «допит сьогоднішніх свідків підтвердив дуже багато речей».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.